Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 21d. 15:24

Bedarbis iš kredito unijos išviliojo įspūdingą sumą

Grynieji eurai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Grynieji eurai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame bedarbis įtariamas apgaule įgijęs didelės vertės svetimą turtą – 63,8 tūkst. eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2011 metais bedarbis Lietuvos pilietis, ketindamas apgaule savo naudai įgyti didelės vertės turtą – gauti paskolą iš kooperatinės bendrovės „Pajūrio kredito unija“, savo naudai kito asmens vardu paėmė paskolą, imituodamas, kad ji reikalinga būsto įsigijimui.

Kadangi įtariamasis niekur nedirbo, jis susitarė su kitu piliečiu, kad už piniginį atlygį šis jam suteiks teisę vykdyti sandorius jo vardu. Gavęs tokį įgaliojimą bedarbis suklastojo žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutartį, o vėliau, paimdamas paskolą kito asmens vardu garantavo ją ne savo turtu – žemės sklypu. Hipotekos lakšte įkeisdamas žemės sklypą įtariamasis melagingai nurodė jo vertę – 220 tūkst. eurų, nors žinojo, kad tikroji sklypo vertė yra keleriopai mažesnė.

Įtariamajam pagal melagingai pateiktus duomenis buvo išmokėta paskola būsto įsigijimui, tačiau didesnės dalies sutartinių įsipareigojimų jis neįvykdė, pinigais disponavo savo nuožiūra ir ne pagal paskirtį. Išsiaiškinta, jog taip įtariamasis apgaule savo naudai įgijo didelės vertės turtą – 63,8 tūkst. eurų.

Klaipėdos apygardos prokurorui surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota nagrinėti Klaipėdos miesto apylinkės teismui. Pažymėtina, kad ši byla atskirta nuo kitos bylos, kurioje teismų sprendimais 22 asmenys davę bei gavę paskolas teismų jau buvo pripažinti kaltais. Įtariamasis šioje byloje prieš tai 5 metus slapstėsi Ukrainoje, todėl tik jį sulaikius ir perdavus Lietuvai byla tik dabar buvo perduota teismui.

Baudžiamasis kodeksas nustato, jog asmuo savo ar kitų naudai apgaule įgijęs didelės vertės svetimą turtą, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:17
02:11
02:21

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min