Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bėdų dėl kvaišalų prisidirbusioje kompanijoje – TV realybės šou žvaigždė, valstybės tarnautojas, padavėja ir milijonierius iš Islandijos

Erlinguras Oernas Arnarsonas
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Erlinguras Oernas Arnarsonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje nuteista spalvinga kompanija: padavėja Laura Šimonytė, mediko išsilavinimą turintis Valstybinio turizmo departamento (VTD) darbuotojas Rokas Stulpinas, TV realybės šou N97 buvusi žvaigždė Povilas Bruzgys ir Lietuvoje gyvenantis milijonierius iš Islandijos Erlinguras Oernas Arnarsonas.

Prieš trejus metus klestinčiu, bet laikinų sunkumų patiriančiu verslininku iš Islandijos prisistatęs, apartamentuose sostinės Gedimino prospekte gyvenęs ir prabangiu visureigiu po Lietuvą važinėjęs Erlinguras Oernas Arnarsonas (gim. 1969 m.) – gyvenimo dugne.

11 metų nelaisvės dėl disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų – tokį nuosprendį išgirdo islandas penktadienį Vilniaus apygardos teisme.

Spalvinga lietuvių trijulė

Kartu su užsieniečiu šioje byloje buvo teisiama spalvinga lietuvių trijulė.

Sausiausias iš balos išlipo Povilas Bruzgys (gim. 1984 m.), kurį teisėja Daiva Pranytė-Zalieckienė sutiko atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės. Įvertinta tai, jog šis televizijos projekte N97 išgarsėjęs vilnietis labai padėjo tyrimui, kurio metu pavyko nustatyti kvaišalais prekiavusį užsienietį. Už tai, kad vienos įmonės rinkodaros analitinės grupės vadovu dirbantis P.Bruzgys nebedarys jokių nusikaltimų, teismui laidavo jo pirmosios eilės pusseserė.

Švelniai nubausta ir iš Biržų rajono kilusi Laura Šimonytė (gim. 1986 m.) – jauna moteris tik turi sumokėti 40 MGL (5 200 litų baudą). Ikiteisminio tyrimo bei teismo proceso metu galiojusi kardomoji priemonė – pasižadėjimas neišvykti, padavėja dirbančiai L.Šimonytei panaikinta.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Panašu, kad ši istorija labai nemaloni dviems jauniems vilniečiams: R.Stulpinas (tamsiu kostiumu) ir P.Bruzgys teismo salėje stengėsi neatsisukti veidu į objektyvą.
Panašu, kad ši istorija labai nemaloni dviems jauniems vilniečiams: R.Stulpinas (tamsiu kostiumu) ir P.Bruzgys teismo salėje stengėsi neatsisukti veidu į objektyvą.

Griežtesnės atsakomybės nusipelnė Turizmo departamente prie Ūkio ministerijos dirbantis Rokas Stulpinas (gim. 1982 m.): už vieną jam inkriminuotą nusikalstamą veiką vyrui skirta 40, už kitą – 50 MGL bauda.

Be to, teismo vertinimu, VTD Turizmo rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vyresniojo specialisto pareigas einantis vyras nusipelnė 6 mėnesių nelaisvės.

Bausmes subendrinus, teismas įpareigojo R.Stulpiną sumokėti 7800 litų baudą, laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėjo vieniems metams, o įpareigojimą periodiškai registruotis policijos įstaigoje bei pasižadėjimą neišvykti – panaikino. Taip pat R.Stulpinui grąžintas ikiteisminio tyrimo metu iš jo paimtas legaliai laikytas revolveris.

Teisėja: kaltę pripažino, bet nuoširdžiai nesigailėjo

Baudžiamojo kodekso 260-ojo straipsnio 3-ioji dalis reglamentuoja, jog tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno, siuntė, pardavė ar kitaip platino labai didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo 5 iki 15 metų.

Šią bylą kuruojantis prokuroras Tomas Čepelionis teismui buvo siūlęs islandą sodinti 12-kai metų.

Nuosprendį paskelbusi teisėja pažymėjo, kad byloje surinkti įrodymai visiškai patvirtino E.O.Arnarsono kaltę.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad islandas pripažino kaltę, bet pasigedo nuoširdžios atgailos, kurią būtų galėjusi įvertinti kaip lengvinančią aplinkybę.

„Narkotikų platinimas buvo jo pragyvenimo šaltinis. Lietuvoje jis neturėjo jokių legalių pajamų“, – pažymima nuosprendyje.

Bylos duomenimis, 2010-ųjų metų rugpjūčio 10-ąją, apie 14 val., E.O.Arnarsonsas prie Vilniaus autobusų stoties iš nenustatyto asmens už 24 tūkst. litų įsigijo 7 g kokaino, 10 g metamfetamino, 2 g mefedrono, 733 g kanapių dervos, 51 g kanapių ir jų dalių.

Tą pačią dieną apie 16 val. vyriškis dalį kvaišalų už 350 litų savo namo laiptinėje pardavė P.Bruzgiui. Kitus narkotikus E.O.Arnarsonas laikė savo apartamentuose ir bičiulio, medicinos mokslus baigusio R.Stulpino namuose. Beje, už narkotikus gautus 350 litų teismas konfiskavo.Islandijos pilietis E.O.Arnarsonas Lietuvoje bandė susikurti respektabilaus veikėjo įvaizdį. Prieš trejus metus žiniasklaidoje jis buvo kalbinamas kone kaip ekspertas, apžvelgiantis tarptautines verslo sąlygas garsiosios bankų krizės Islandijoje akivaizdoje.

Vienas bylos epizodas susijęs su įvykiu, kai islandas „Eurovaistinėje“ pateikė R.Stulpino, tuo metu gydytoju nedirbusio ir neturėjusio teisės to daryti, anstpauduotą receptą. Receptą savo ranka buvo užpildžiusi E.O.Arnarsono sugyventinė L.Šimonytė. Su šiuo receptu užsienietis neteisėtai įsigijo klozepamo tablečių.

Vilniaus apygardos teismo nuosprendį trys nuteistieji ir prokuratūros atstovai turi teisę per 20 dienų apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Gyrėsi verslo ryšiais net su Islandijos Vyriausybe

Įdomi detalė: Islandijos pilietis E.O.Arnarsonas Lietuvoje bandė susikurti respektabilaus veikėjo įvaizdį.

Prieš trejus metus portale diena.lt šis islandas buvo kalbinamas kone kaip ekspertas, apžvelgiantis tarptautines verslo sąlygas garsiosios finansų krizės Islandijoje (žr. susijusius straipsnius) akivaizdoje.

Tąsyk jis pasakojo, kad importuoja medžio gaminius statyboms (langus, duris, grindis ir pan.) iš Baltijos šalių, Lenkijos ir Rusijos į Islandiją, o į tuometinę katastrofišką padėtį stengėsi žiūrėti ramiai ir nebepanikuodamas. Vyras vylėsi, kad netrukus Islandijos bankai vėl vykdys tarptautines pinigų pervedimo operacijas kaip ir anksčiau.

„Tiesą pasakius, verslas miręs jau beveik pusmetį. Bet iki to, pastaruosius ketverius metus, viskas sekėsi puikiai, nes Islandijos ūkis augo labai sparčiai, statybos buvo vienas stipriausių sektorių. Įmonės klestėjo. Iš to, ką uždirbome, galėčiau gyventi dar keletą metų. Be to, žodis „miręs“ nereiškia, kad nieko nevyksta ir kad aš visą dieną guliu lovoje. Reikalai po truputį juda. Reikia įvykdyti senus užsakymus, baigti jau pradėtus projektus, palaikyti ryšius. ią savaitę, praėjus keliems mėnesiams, mano įmonė pagaliau gavo užsakymą iš Islandijos Vyriausybės. Užsakymas nemažas, bet kol kas į ugnį nepuoliau. Pasakiau: kai pamatysiu avansą Lietuvos banko sąskaitoje, imsiuos darbo“, – 2008-ųjų rudenį portalui diena.lt kalbėjo E.O.Arnarsonas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min