Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bėglys Vokietijoje vogtu automobiliu Lietuvoje nuskrido nuo kelio

Vokietijoje vogtas automobilis, Lietuvoje atsidūręs griovyje
VSAT nuotr. / Vokietijoje vogtas automobilis, Lietuvoje atsidūręs griovyje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasienyje su Lenkija Kalvarijos užkardos pasieniečiai po gaudynių sulaikė Vokietijoje vogtą 2009 m. laidos automobilį „Volkswagen Golf“.

VSAT nuotr./Vokietijoje vogtas automobilis, Lietuvoje atsidūręs griovyje
VSAT nuotr./Vokietijoje vogtas automobilis, Lietuvoje atsidūręs griovyje

Penktadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės pareigūnai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaime rpatikrinti stabdė pro buvusio Kalvarijos punkto teritoriją iš Lenkijos įvažiuojantį Volkswagen Golf.

Mašina buvo lenkiškais registracijos numeriais. Automobilio vairuotojas nepakluso VSAT pareigūnų reikalavimui ir smarkiai padidinęs greitį nulėkė Kalvarijos miestelio link.

Pasieniečiai šoko į tarnybinį visureigį ir nusivijo bėglį. Maždaug už pusseptinto kilometro Volkswagen Golf VSAT pareigūnai rado nuvažiavusį į šalia kelio esantį griovį Kalvarijos savivaldybės Barzdavo kaimo ribose. Mašinos variklis dar dirbo, buvo įjungtos šviesos – jos vairuotojas, matyt, skubėjo kuo greičiau pasislėpti šalia kelio esančiuose krūmynuose. Jo sulaikyti nepavyko.

Kalvarijos pasieniečiai nustatė, kad ant automobilio uždėti vogti lenkiški valstybiniai numeriai, o Volkswagen Golf nuo lapkričio 16 dienos kaip pavogtas yra ieškomas Vokietijoje.

VSAT Lazdijų rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Automobilis saugomas Kalvarijos užkardoje.

Pastaruoju metu pasienyje su Lenkija Lazdijų rinktinės pareigūnai nuolat sulaiko Vakarų Europos šalyse, daugiausia Vokietijoje, vogtų automobilių. Dauguma jų vairuotojų bando nuo VSAT pareigūnų pabėgti.

Kiek vogtų automobilių pasiekia Lietuvą, galima tik numanyti, nes pasieniečiai patikrina iki 1 proc. iš Lenkijos įvažiuojančių mašinų. Automobilių vagys, kaip ir kiti nusikaltėliai, naudojasi atsivėrusiomis Šengeno erdvės vidaus sienomis. Lietuvai ir Lenkijai tapus Šengeno narėmis ir nelikus nuolatinių patikrinimų VSAT pareigūnai čia, kaip ir pasienyje su Latvija, tik labai retai tikrina automobilius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min