Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 21d. 11:58

Belgu apsimetusiam pakistaniečiui nepavyko pasprukti nuo pasieniečių

Užsieniečių registracijos centras
VSAT nuotr. / Užsieniečių registracijos centras. Asociatyvinė nuotr.
Prieglobsčio prašymą Lietuvoje pateikęs pakistanietis nusprendė nelaukti sprendimo ir, pasirūpinęs svetimu pasu, pamėgino išvykti į šalies. Jo kelionę netoli Lenkijos nutraukė Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai.

Trečiadienį Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai ties Lazdijų rajono Savivaldybės Akmenių kaimu patikrinti sustabdė iš Lietuvos vykusį mikroautobusą „Volkswagen Multivan“.

Mašiną lietuviškais valstybiniais numeriais vairavęs 20 metų Vilniaus gyventojas VSAT pareigūnams pateikė tvarkingus asmens bei transporto priemonės registracijos dokumentus.

Nepriekaištingi buvo ir vieno keleivio, 21 metų vilniečio, turėti dokumentai. Tačiau pasieniečiai iškart atkreipė dėmesį į antrojo mikroautobuso keleivio pateiktą Belgijos piliečio pasą.

Įvykio aplinkybes ėmęsi aiškintis Kalvarijos užkardos pareigūnai nustatė, kad belgu apsimesti mėgino 32 metų Pakistano pilietis, praneša VSAT.

Paaiškėjo, kad vyras Lietuvoje buvo pateikęs prieglobsčio prašymą ir laikinai gyveno Užsieniečių registracijos centre Pabradėje. Tokiems asmens yra suteikta teisė 24 valandoms išeiti iš centro teritorijos, tačiau jie negali išvykti iš šalies tol, kol nėra priimtas sprendimas dėl prieglobsčio suteikimo.

Po apklausos abu vilniečiai, patvirtinę, jog Pakistano pilietis kartu su jais vyko tik kaip pakeleivis, paleisti.

Užsienietis uždarytas į areštinę. Ikiteisminį tyrimą dėl dokumento pagrobimo bei jo panaudojimo pradėję VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai taip pat tirs, kaip pakistanietis gavo Belgijos piliečio pasą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min