Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 13d. 10:54

Belgų aviganė Kora sulaikė įtariamąjį kontrabandos byloje

Belgų aviganė Kora
VSAT nuotr. / Belgų aviganė Kora

Nuo pasieniečių pasislėpti bandžiusį pagėgiškį sulaikė belgų aviganė Kora. Paaiškėjo, kad šis vyras yra buvo ieškomas kaip įtariamasis cigarečių kontrabandos byloje.

Kaip rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime, šeštadienio vakarą  naudodamiesi technine sienos kontrolės sistema VSAT Pagėgių rinktinės Plaškių užkardos pasieniečiai Šilutės rajono Girininkų kaimo ribose pastebėjo į Lietuvos gilumą bėgančius du asmenis. Ši vieta yra  apie 300 metrų nuo Nemuno, kuriuo eina siena su Rusija. Išvydę atvykstančius pasieniečius, kurie norėjo patikrinti dokumentus, abu asmenys pasislėpė netoliese esančiame miškelyje.

Jų ieškant pagalbon pasitelkta Vileikių užkardoje tarnaujanti belgų aviganė Kora. Jai buvo duota komanda daryti tai, ką keturkojė geriausiai moka,  t.y. suuosti bei sekti pažeidėjo pėdsakais. Belgų aviganei tai puikiai pavyko ir po persekiojimo ji prisivijo iš miškelio išeinantį vyrą. Koros vedami pasieniečiai jį sulaikė.

Paaiškėjo, kad tai - 26-erių Pagėgių gyventojas, kuris būdamas pasienio ruože neturėjo nei asmens tapatybę  patvirtinančio dokumento, nei leidimo būti čia nužymėtoje valstybės sienos apsaugos zonoje (VSAZ).

Pagėgių rinktinės  pasieniečiai netruko išsiaiškinti, jog belgų aviganės susektas pagėgiškis yra įtariamasis baudžiamojoje byloje dėl  cigarečių kontrabandos. Jis jau buvo ieškomas VSAT pareigūnų po to, kai jie lapkričio 1-osios naktį ties Pagėgių savivaldybės Mikytų kaimu sulaikė Nemunu iš Kaliningrado srities atplukdytą 10 tūkst. pakelių cigarečių „Denim Blue“ krovinį. Tuomet dar iškart įkliuvo ir trys Pagėgių savivaldybės gyventojai.

VSAT pareigūnai 26-erių pagėgiškį uždarė į areštinę. Pirmadienį teismas leido jį suimti 15 parų.

Be to, vyrui už  Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimą - buvimą pasienio ruože ir VSAZ be būtinų dokumentų - pasieniečiai skyrė 75 litų baudą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min