Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 19d. 08:56 , atnaujinta: 2014 gruodžio 19d. 16:12

Bendrovės sandėlyje Trakų rajone nukritęs iš 7,6 metro aukščio žuvo 23 metų darbuotojas

Žvakutė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Žvakė

Sausių kaime įsikūrusioje įmonėje ketvirtadienį žuvo žmogus. Nelaimė nusinešė 23 metų Mariaus T. gyvybę. Alkoholio nevartojusio vaikino artimiesiems rūpi, kad būtų sąžiningai ištirtos visos Mariaus žūtį lėmusios aplinkybės. Dėl to, kas įvyko, sukrėstas įmonės „Schenker“ vadovas Edmundas Daukantas užtikrino, kad išsiaiškinti faktams ir užkirsti kelią tokioms nelaimėms ateityje yra dedamos visos pastangos.

Gruodžio 18 d. apie 13 val. 45 min. Trakų r., Sausių kaime, bendrovės patalpose, darbo metu, žuvo jaunas darbuotojas (gimęs 1991 m.).

Nelaimė įvyko, jam nukritus iš 7,6 metro aukščio nuo keltuvo šakių, kai nuslydo metalinis apsauginis lopšys – ant grindų iš aukštai kartu su lopšiu nukrito ir žmogus.

Vaikino žūties aplinkybių tyrimas tęsiamas, penktadienį pranešė Policijos departamentas.

Papildyta 16.12 val. 15min.lt sužinojo, kad ši nelaimė nusinešė 23 metų Mariaus T. gyvybę.

Vaikinas dirbo įmonėje „Schenker“, kuri nuomojasi patalpas greitkelio Vilnius – Klaipėda 22 km Sausių kaime, čia veikiančiame bendrovės „Vingės Transsphere logistika“ (VTL) logistikos komplekse.

Pasak artimųjų, Mantas niekada nevartodavo alkoholio, todėl ir nelaimės metu neabejotinai buvo blaivus.

„Tiek metų įmonėje buvo stengiamasi, kad net menkiausia nelaimė neįvyktų, o čia staiga – tokia didelė tragedija“, – apgailestavo įmonės vadovas.

Šeimos nariams rūpi išsiaišinti tiesą: ar buvo laikomasi darbo saugos reikalavimų, ar blaivūs buvo kartu su Mariumi lemtingą dieną dirbę kolegos, kas apskritai atsakingas už šią nelaimę?

Kompanijos „Schenker“ vykdantysis direktorius Edmundas Daukantas penktadienio popietę 15min.lt minėjo, kad ši nelaimė sukrėtė visą kolektyvą.

„Tiek metų įmonėje buvo stengiamasi, kad net menkiausia nelaimė neįvyktų, o čia staiga – tokia didelė tragedija“, – apgailestavo vadovas.

Direktorius užtikrino, kad šiuo metu dedamos visos pastangos, siekiant nustatyti tikslias darbuotojo žūties aplinkybes, nemėginant nieko nuslėpti ar užglaistyti.

„Tyrimas, galima sakyti, vyksta trimis kryptimis. Pirmiausia, siekiama nustatyti priežastį. Antra, reikia ištirti, kas dėl to kaltas. Trečia, būtina užtikrinti, kad nieko panašaus nebepasikartotų ateityje“, – kalbėjo E.Daukantas.

Jo žodžiais tariant, nelaimė įvyko „reguliaraus darbo proceso metu, naudojant tam skirtą įrangą.“

Logistikos sandėlių darbuotojai naudoja specialią įrangą, skirtą juos apsaugoti. Šiuo atveju apsauga nesuveikė, o kodėl – dar tiriama.

Įmonės vadovas pabrėžė, kad nelaimės aplinkybių tyrimui, kaip numato įstatymas, gali būti sudaryta trišalė komisija, sudaryta iš valstybinių institucijų specialistų, įmonės atstovų ir žuvusiojo artimųjų. Kol kas šiuo tikslu dirba ir „Schenker“ administracija, ir prokuratūra bei policija.

E.Daukantas minėjo, kad žuvusysis įmonės iniciatyva buvo apdraustas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

RESTA 2019

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min