Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 30d. 17:06

Beinoraičiuose besisvečiuojantys draugai tą patį vakarą tapo plėšikais ir žudikais

Peilis
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Peilis

Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su prokurorais baigė tirti ir teismui nagrinėti perdavė baudžiamąją bylą dėl 2016 metų spalio 15 d. Pakruojo rajone, Beinoraičių kaime, įvykdyto nužudymo.

Pareigūnai mobilizavo visas pajėgas, kad šis nusikaltimas būtų atskleistas kuo greičiau. Per savaitę jiems pavyko nužudymu įtariamus asmenis demaskuoti ir sulaikyti.

Negyvą 64 metų vyrą namuose rado netoliese gyvenantis jo geras pažįstamas, užsukęs į svečius.

Namo šeimininką jis rado vien apatinėmis kelnaitėmis gulintį ant grindų tarp aplink išmėtytų įvairių daiktų.

Ant jo kūno ir galvos buvo matyti smurto žymės. Medicinos ekspertai konstatavo daugybinius šonkaulių ir galvos sužalojimus, o anūkė pastebėjo, kad namuose nebėra skalbimo mašinos, televizoriaus, dujų baliono, motorinio pjūklo ir įvairių maisto produktų.

Pradėję tyrimą, kriminalistai bendravo su nužudytuoju kontaktavusiais asmenimis ir apsistojo ties keliais jų. Žinia, kad apiplėštasis vyras mirė ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo, matyt, juos išgąsdino, ir šie pradėjo atsikratyti pavogtais daiktais – juos išslapstė įvairiose vietose, net miške, bandė juos parduoti.

Spalio 23 d. tyrėjai jau turėjo užtektinai duomenų savo įtarimams pagrįsti ir surengė įtariamųjų sulaikymo operaciją, pasakojama Šiaulių apskrities VPK atstovų pranešime.

Kitą dieną jiems buvo skirtos kardomosios priemonės: 26 metų šiaulietis ir 19 bei 23 metų Pakruojo rajono, Lygumų, gyventojai buvo suimti, 25 metų jų žemietei skirta kardomoji priemonė, nesusijusi su laisvės atėmimu.

Pasirodo, kai kurie įtariamieji rugpjūčio pabaigoje pas nužudytąjį buvo lankęsi jo anūkės kvietimu. Čia vyko išgertuvės, kuriose dalyvavo ir pats šeimininkas.

Svečiai užfiksavo, kad vyras gyvena neblogai ir po kurio laiko sugeneravo planą jį apiplėšti. Tačiau, plėšimas baigėsi nužudymu. Ir plėšikų amplua pasikeitė į žudikų.

Galima sakyti, kad anūkė pas senelį pakvietusi savo pažįstamus ir čia su jais puotavusi, į jo namus pati prišaukė nelaimę – svečiai, įvertinę namų aplinką, nusprendė, kad čia verta sugrįžti.

Tik ne draugų, o plėšikų kailyje. Svečiai užfiksavo, kad vyras gyvena neblogai ir po kurio laiko sugeneravo planą jį apiplėšti.

Tačiau, plėšimas baigėsi nužudymu. Ir plėšikų amplua pasikeitė į žudikų.

Naktį iš spalio 14-osios į 15-ąją jie apgaule pateko pas iš miego pažadintą 64-metį. Vyras buvo mušamas, kad pasakytų banko mokėjimo kortelės PIN kodą, mat įsibrovėliai žinojo, kad tuo laiku jau turėtų būti pervesta pensija.

Kai vieni išvažiavo paimti iš bankomato pinigų, kiti krovėsi nužiūrėtus pasisavinti daiktus ir net maisto produktus – lašinius, bulves.

Pinigų iš bankomato plėšikams paimti nesisekė, nes kortelė ką tik buvo pakeista ir vyrui, matyt, iš streso prisiminti kodą nesisekė.

Namo šeimininkas buvo vėl daužomas, tačiau išmušti tikslių banko mokėjimo kortelės duomenų įsibrovėliams taip ir nepavyko. Namo šeimininką palikę leisgyvį, nusikaltėliai į automobilį susikrovė pagrobtuosius daiktus ir pasišalino.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min