Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 1d. 17:51

Beveik milijoną iš prostitucijos susižėrę vilniečiai prieš teismą stos spalį

Vilniaus apygardos teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vilniaus apygardos teismas

Vilniaus apygardos teismas rudenį pradės nagrinėti iš prostitucijos ir apgaulingos apskaitos beveik milijoną litų susižėrusios grupuotės bylą.

Penktadienį teismas buvo surengęs posėdį, tačiau pačios bylos nenagrinėjo - proceso dalyviai tarėsi, kada rinksis į posėdžius. Nuspręsta, kad pirmasis bylos posėdis įvyks spalio 19 dieną. Taip pat paskirtos kitų penkių posėdžių datos.

Teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad sostinėje dvejus metus veikė organizuota grupuotė, kuri legalizavo daugiau nei 800 tūkst. litų, gautų iš prostitucijos ir apgaulingos apskaitos.

Kaltinimai šioje byloje pateikti šešiems vilniečiams - tarp jų Aleksandrui Zajančkovskiui, žurnalisto Vito Lingio žudiko Igorio Achremovo broliui, jo sutuoktinei Anželikai bei dar trims vyrams - Dmitrijui Č., Erikui J., Petrui Ž. ir Olegui Z..

Pasak Policijos departamento, grupuotė veikė 2008-2010 metais, ji buvo prisidengusi dviejų įregistruotų uždarųjų akcinių bendrovių veikla. Šioms bendrovėms priklausė žinomi sostinės naktiniai klubai „Eden Club“, „Eden Club Gold“, „Eden Club 3“, „Waterworld“.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai nustatė šios organizuotos grupuotės sukurtą nusikalstamu būdu gautų pinigų legalizavimo mechanizmą. Reikšmingą pagalbą, nustatant nusikalstamų būdu gautus pinigus ir jų legalizavimą, suteikė Valstybinė mokesčių inspekcija.

Ikiteisminį tyrimą dėl pelnymosi iš kito asmens prostitucijos ir įtraukimo į prostituciją, apgaulingos buhalterinės apskaitos, nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo kontroliavo Generalinės prokuratūros ir Vilniaus apygardos prokurorai.

Bylos duomenimis, naktiniuose klubuose buvo nustatyta atsiskaitymo už merginų teikiamas seksualines paslaugas sistema ir įkainiai, kurie naktinių klubų meniu „Eden Club Naktinis klubas“ užmaskuotai buvo įvardyti kaip „privatus šokis“. Viena valanda kainavo ne mažiau kaip tūkstantį litų, viena valanda „privatus šokio su džiakuzi vonia“ - ne mažiau kaip pusantro tūkstančio litų, „Escort“ paslauga - 1 valanda ne mažiau kaip 450 litų.

Organizuotos grupės nariai taip pat nustatė pajamų, gautų iš merginų prostitucijos skirstymo tvarką - naktinių klubų administratoriai dalį atskaičiuodavo merginoms, teikiančioms seksualines paslaugas, ir ne mažiau kaip du procentus pasilikdavo sau. Likusi prostitucijos pajamų dalis pasilikdavo klubų patalpose, kuri buvo kaupiama neoficialioje kasoje.

Pasak policijos, nusikaltimus vykdė organizuota grupė, kuriai priklausė 13 asmenų. Dėl šios grupuotės septynių narių tyrimas anksčiau buvo išskirtas į atskirą tyrimą ir jie buvo nuteisti.

Įtariamieji siekė nuslėpti ne mažiau kaip 816 tūkst. 482 litus žinodami, kad jie įgyti nusikalstamu būdu - tai yra ne mažiau kaip 368 tūkst. 300 litų - gautų iš merginų prostitucijos, o likusi suma - iš apgaulingos apskaitos.

Civiliniam ieškiniui ir galimam turto konfiskavimui užtikrinti apribota įtariamųjų teisė į turto valdymą. Žemės sklypo, pastatų bendra vertė siekia daugiau nei vieną milijoną litų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min