Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Beveik trijų milijonų turto gviešęsi sukčiai atsidūrė teisiamųjų suole

Pinigai
E. Jankausko / Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Jolita Kančauskienė Vilniaus apygardos eismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą dėl svetimo didelės vertės turto – daugiau kaip pustrečio milijono litų įvertinto žemės sklypo su namu sostinėje – įgijimo apgaule.

Prokuratūros pranešime spaudai teigiama, kad šešis asmenis, veikusius organizuota grupe, prokuratūra kaltina tuo, kad jie pagamino, laikė ir panaudojo netikrus dokumentus, padarydami didelės žalos, apgaule savo ir kitų asmenų naudai įgijo svetimą didelės vertės turtinę teisę bei svetimą didelės vertės turtą. Siekdama įteisinti tą turtą bei nuslėpti nusikalstamą jo įgijimo būdą, ši organizuota grupė sudarė sandorius dėl minėto turto perleidimo, ir įkeitimo apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, o vėliau legalizavo pagrobtą turtą.

Į savo vadovaujamą organizuotą grupę vienos iš nekilnojamojo turto asociacijos prezidentas 46 metų V. M. subūrė gana spalvingas asmenybes.
 
Į savo vadovaujamą organizuotą grupę vienos iš nekilnojamojo turto asociacijos prezidentas 46 metų V. M. subūrė gana spalvingas asmenybes. Tai vienos uždarosios akcinės bendrovės direktoriai 46 metų A. B. ir 29 metų M. Š., 40 metų taksistas J.L. bei niekur nedirbantys 35 metų R. M. Ir 30 metų D. Č. Du iš jų turi aukštojo mokslo diplomus, trys, įskaitant organizatorių, – ne po vieną kartą teisti.
 
Nuo 2008 metų kovo iki 2009 metų sausio minėtoji organizuota grupė sugebėjo „užgrobti“ vilniečiui G. M. priklausantį žemės sklypą su gyvenamuoju namu ir parduoti jį sutuoktiniams L. P. ir T. P. Už Vilniuje, Nemenčinės plente, esantį 0,2 ha ploto žemės sklypą, kurio vidutinė rinkos vertė – daugiau kaip 2,54 mln. Litų, apgauti sutuoktiniai sukčiams sumokėjo 800 tūkst. litų.
 
Prokuratūros ir Vilniaus ekonominės policijos pareigūnai atskleidė painią šios aferos realizavimo schemą. Iš pradžių, klastojant dokumentus, D. Č. „buvo įgaliotas“ parduoti neva savo dėdės G. M. žemę. Šią nuosavybę iš D. Č. už 1 mln. litų tariamai įsigijo kitas organizuotos grupės narys J. L. Šis žemę su namu fiktyviai pardavė UAB „LK“, kuriai vadovavo dar vienas sėbras – A. B., o neoficialiai kontroliavo pats V.M. Tuomet jau buvo ieškoma realių pirkėjų. Jais ir tapo L. P. ir T. P. Aferos ciklas baigėsi, gautus pinigus sukčiai pasidalijo.
 
Apie tai, kad šios savo nuosavybės nebeturi, teisėtas savininkas G. M. Sužinojo tiktai 2009 metų balandį, kuomet iš mokesčių inspekcijos sužinojo, jog be jo žinios yra parduotas namas ir sklypas Nemenčinės plente. G. M. kreipėsi į prokuratūrą, kur nedelsiant buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 
Atlikdami ikiteisminį tyrimą tyrėjai ir prokurorai atskleidė į organizuotą grupę susibūrusių sukčių įvykdytų nusikaltimų mechanizmą bei kiekvieno grupės nario vaidmenį. Dalis dokumentų buvo suklastoti, kiti – gauti oficialiai, pateikus falsifikatus. Nežinodami to, į sukčių pinkles įkliuvo nemažai pašalinių asmenų – notarų, nusikaltėlių pažįstamų, net šeimos narių. Nustatyta, kad vieną dokumentą A.B. suklastoti įsigudrino netgi... būdamas suimtas tardymo izoliatoriuje.
 
Keturi organizuotos sukčių grupės narių dienas leidžia Lukiškių tardymo izoliatoriuje–kalėjime. Tam, kad ten atsidurtų V. M. ir R. M., teko skelbti jų paiešką. Dėl grupės vadeivos buvo išduotas Europos arešto orderis, pagal kurį V. M. buvo sulaikytas Latvijoje.
 
Pasak Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros Pirmojo skyriaus vyriausiojo prokuroro Aido Dzikaro, ši byla yra reikšminga teisinei praktikai ir dėl to, kad surinkta pakankamai duomenų apie nusikalstamu būdu gyto turto legalizavimą.
 
Tam, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę arba sukčiavo dalyvaudamas organizuotoje grupėje, įstatymas numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų. Tai – griežčiausia bausmė, kurios gali sulaukianti V.M. vadovaujami sukčiai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min