Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 25d. 12:32

Bijodamas, kad iš Edgaro Karaliaus teismas konfiskuos prabangų namą, jį pardavęs Česlovas Daugėla grasina Strasbūro teismu

Edgaras Karalius
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Edgaras Karalius

Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui, nagrinėsiančiam kontrabandos karaliumi tituluojamo Viliaus Karaliaus sūnaus Edgaro Karaliaus bylą dėl, įtariama, neteisėto praturtėjimo liudys buvęs Alytaus meras Česlovas Daugėla.

Jis žurnalistams žadėjo kreiptis į Europos žmogaus teisių teismą Strasbūre, jeigu E.Karaliaus baudžiamojoje byloje bus konfiskuotas jam ir jo sutuoktinei priklausantis namas.

Antradienį liudytojas nebuvo apklaustas, nes posėdis atidėtas neatvykus kaltinamojo advokatui Sauliui Jazukoniui. Advokato padėjėju dirbantis E.Karalius nuo kaltinimų ginasi padedamas šio teisininko.

Č.Daugėla su sutuoktine E.Karaliui 2007 metais pardavė prabangų namą ir sklypą šalia Turniškių Svajonių gatvėje. Už milijoninės vertės namą E.Karalius sumokėjo tik 400 tūkst. litų avansą ir liko skolingas 6 mln. litų.

Šiam namui kitas teismas yra pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones, kadangi E.Karalius įtariamas neteisėtu praturtėjimu, ir šis namas su sklypu priėmus apkaltinamąjį nuosprendį gali būti konfiskuotas.

Pagal Registrų centro duomenis, namo savininkai tebėra Daugėlos.

Kadangi visi pinigai už pirkinį nesumokėti iki šiol, pagal pasirašytą pirkimo-pardavimo sutartį namas turėtų grįžti Daugėloms. Tačiau sausio 11 dieną Vilniaus apygardos teismas atsisakė tvirtinti taikos sutartį, kuria siekta panaikinti pirkimo ir pardavimo sutartį bei grąžinti namą Daugėloms, mat jam pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės.

Č.Daugėla su sutuoktine E.Karaliui 2007 metais pardavė prabangų namą ir sklypą šalia Turniškių Svajonių gatvėje. Už milijoninės vertės namą E.Karalius sumokėjo tik 400 tūkst. litų avansą ir liko skolingas 6 mln. litų.

Namo pardavimo ir pirkimo peripetijas toliau aiškinsis Lietuvos apeliacinis teismas, nes E.Karalius ir Daugėlos apskundė teismui nutartį netvirtinti taikos sutarties.

Liudytojas Č.Daugėla žurnalistams sakė nieko negalįs pasakyti, ar E.Karalius praturtėjo teisėtai, ar ne.

„Tegu Karalius aiškina“, –  sakė Č.Daugėla.

Pasak jo, pagal sutartį, namas priklauso jam, bet jis negali į jį įeiti, „nes prokuratūra jį valdo“.

Paklaustas, kaip susipažino su E.Karaliumi, Č.Daugėla atsakė, kad E.Karalius kažkada tvarkė jo dokumentus. Eksmeras neneigė pažįstantis kontrabandos karaliumi tituluojamą jaunuolio tėvą Vilių Karalių, su juo teko kartu dirbti statybose.

Č.Daugėla tikino už namą Svajonių gatvėje kas mėnesį bankui sumokantis apie 40 tūkst. litų, iš viso jau yra sumokėjęs apie 2 mln. litų.

Tuo metu E.Karalius žurnalistams teigė nesutinkąs su jam pateiktais kaltinimais ir teisme bandys ginčyti neteisėtą praturtėjimą, kaip prieštaraujantį Konstitucijai.

„Tokia norma, kaip neteisėtas praturtėjimas, yra prieštaraujanti Konstitucijai. Tai mano nuomonė. Turiu minčių, kad kreipsiuos į teismą, jog inicijuotų patikrinimą tokios normos'', – sakė E.Karalius.

Namas prestižinėje sostinės vietoje E.Karaliui parduotas 2007-ųjų gruodžio pabaigoje. Jis ir sklypas buvo įkeisti bankui. Č.Daugėla jį buvo įsigijęs už paskolą.

Advokato padėjėju Vilniuje dirbantis E.Karalius Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui turės paaiškinti, kaip įgijo daugiau nei 7 mln. litų vertės turtą.

„Aš tikėjausi tą namą parduoti, uždirbti ir grąžinti Daugėlai pinigus“, – žurnalistams yra sakęs E.Karalius.

Vyras už 700 tūkst. litų buvo įsigijęs ir sostinės centre esančias negyvenamąsias patalpas. Nustatyta, kad E.Karalius turėjo ir automobilį „Mercedes-Benz C220'', kurį pirko už 50 tūkst. litų.

Tyrimo metu paskaičiuota, kad advokato padėjėju dirbantis įtariamasis pats neturėjo ir neturi pakankamai pajamų įsigyti daugiau nei 7 mln. 150 tūkst. litų vertės turtui, nes tuo laikotarpiu jo pajamos tesiekė apie 2 tūkst. litų per mėnesį.  

Tuo metu E.Karalius aiškina, kad turėjo ir kitų pajamų – nuomojo centre administracines patalpas. 

Generalinės prokuratūros prokuroras laikinai apribojo E Karaliaus nuosavybės teises į 7 mln. 150 tūkst. litų vertės nekilnojamąjį turtą.

Baudžiamasis kodeksas nustato, kad asmuo, turėjęs nuosavybės teise didesnį negu 500 MGL vertės turtą, kuris negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

E.Karalius advokato padėjėju dirba nuo 2006-ųjų Vilniaus 1-ojoje advokatų kontoroje.

Jo tėvas Vilius Karalius jau teistas ir vėl įkliuvo dėl kontrabandos. Jis su organizuota kontrabandininkų grupuote įtariamas valstybei padaręs apie 11 mln. litų žalos.

Sūnaus byla dėl neteisėto praturtėjimo buvo išskirta iš tėvo bylos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min