Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Biržų rajone vagys alyva užteršė dirvožemį

Užteršta aplinka
LESTO nuotr. / Užteršta aplinka
Šaltinis: 15min
0
A A

Biržų rajone, Pirmajame Tamošiūnų kaime, įžūlūs nusikaltėliai, vogdami iš elektros įrenginio (įtampos (galios) transformatoriaus) aušinimo alyvą, šią pavojingą medžiagą išliejo ant žemės ir padarė didelę žalą gamtai bei visuomenei.

Lapkričio 10 d. buvo pastebėta, kad prie Nemunėlio upės, Biržų rajone, Pirmajame Tamošiūnų kaime, vagys iš transformatoriaus išleido apie 170 kilogramų aušinimo alyvos, dalis jos pateko į aplinką – dirvožemį ir melioracijos griovį.

Panaudota transformatorių izoliacinė alyva yra priskirtina pavojingoms atliekoms, LESTO nedelsdama ėmėsi visų įmanomų priemonių taršos likvidavimui. Grunto ir vandens valymui nuo naftos produkto (transformatorinės alyvos) buvo išsiurbta ir išvežta 7 tonos užteršto vandens, iškasta ir išvežta 17,4 tonų užteršto grunto, teršalams surinkti panaudotas absorbentas ir absorbuojančios bonos – panaudotos medžiagos vėliau surinktos ir išvežtos į atliekų tvarkymo įmonę.

Baigiamieji darbai vykdomi ir šią savaitę ir bus vykdoma iki tol, kol laboratoriniais tyrimais bus patvirtinta, kad tarša pašalinta ir valymo darbai gali būti užbaigti.

„Tyrimą atliekantys policijos ir LESTO darbuotojai būtų labai dėkingi už bet kokią informaciją, kuri padėtų išaiškinti nusikaltimą prieš gamtą ir visuomenę. Pranešimai priimami tiek bendruoju pagalbos telefonu 112, tiek ir LESTO telefonu 1802 arba anonimine pasitikėjimo linija (8 5) 255 255. Mes dedame visas pastangas, kad nusikaltėliai būtų išaiškinti ir nubausti už savo poelgį, atlygintų žalą“, – teigia bendrovės LESTO Prevencijos ir kontrolės departamento direktorius Juozas Šakela.

LESTO praneša, kad vagys, pikatavliškai išleisdami ar grobdami alyvą ir elektros skirstymo laidus, žalą padaro ne tik LESTO bendrovei, bet ir gyventojams. Įvykdžius vagystes, sugadinami elektros įrenginiai, juos reikia taisyti, keisti naujais. Tai daroma elektros vartotojų sąskaita, kadangi atliekant tokius atstatomuosius remonto darbus mažiau lėšų lieka investicijoms į elektros tiekimo patikimumo gerinimą ir modernizavimą.

„Vagysčių mūsų tinkle atvejais dažniausiai nutraukiamas elektros energijos tiekimas vartotojams – nebūtinai iškart, tačiau gamtos stichijų metu, tinkle padidėjus apkrovoms, „apšvarinti“ transformatoriai sudega. Be elektros sutrinka įprastas gyvenimo ritmas, sustoja darbai, gyventojai patiria mažesnių ar didesnių nuostolių. O tai, ką menkaverčiu grobiu gauna vagys, jie galėtų net mažiau pastangų įdėję ir nerizikuodami savo gyvybe užsidirbti dirbdami bet kokį darbą“, – aiškina J.Šakela.

LESTO labai vertina bendradarbiavimą su pilietiškais gyventojais – jų pranešimai šiemet padėjo išaiškinti daugiau nei dvidešimt panašių pažeidimų, nusikalstamų veikų. Bendrovė įspėja gyventojus nepirkti pigios įtartinų asmenų siūlomos alyvos. Pirmiausia tai – bendrininkavimas su vagimis. Antra – elektros transformatorių alyva netinka vidaus degimo varikliams ir ilgainiui padarys nepataisomos žalos turimai technikai.

Siekdama užkirsti kelią vagystėms iš skirstomojo tinklo įrenginių, LESTO bendradarbiauja su stambiomis infrastruktūros įmonėmis – TEO, AB ir „Lietuvos geležinkeliai“, elektronikos supirkėjų asociacija EEPA, antrinio perdirbimo įmonių asociacija APĮA. Geranoriškai su LESTO bendradarbiauja savivaldybės bei seniūnai. „Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija“ yra pagrindinis LESTO partneris 2010 m. pradėtoje gyventojų švietimo iniciatyvoje „Operacija 2020“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Dirvožemis
Parašykite atsiliepimą apie 15min