TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Biržuose sprogęs savadarbis užtaisas sunkiai sužalojo lietuviškų sprogmenų kūrėją Romaldą Sukarevičių

Romaldas Sukarevičius
Nuotr. iš Biržų internetinio portalo siaure.lt / Romaldas Sukarevičius
Šaltinis: BNS, 15min.lt
0
A A

Pirmadienio pavakare per sprogimą Biržuose sunkiai sužalotas vyras. Per nelaimę savo namuose nukentėjo lietuviškos sprogstamosios medžiagos išradėjas 68 metų Romaldas Sukarevičius. Pirminiais duomenimis, jis namuose gamino sprogmenį.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, 1945 metais gimęs vyras sužeistas ssavo namo rūsyje. Pirminiais duomenimis, rūsyje sprogo nukentėjusiojo gamintas savadarbis sprogmuo. 19 val. įvykio vietoje įvestas planas „Skydas“, dirbo „Aro“ išminuotojai.

Užtaisas sprogo rankose

Laisvės gatvėje esančio namo rūsyje sprogimas įvyko apie 18 val. 30 min.

R.Sukarevičiui nutrauktos abi plaštakos, sužalotos akys, vidaus organai. Jis paguldytas į Vilniaus ligoninę.

Biržų rajono policijos komisariato atstovė Zita Žalinkevičienė BNS sakė, kad nukentėjusysis nebuvo siejamas su nusikalstamu pasauliu, sprogmenų gaminimas tebuvo jo užsiėmimas. Kai kuriuos savo atradimus jis buvo užpatentavęs.

„Man atrodo, jį be sąmonės į ligoninę išvežė. Kiek supratau, jis sužalotas labai sunkiai, tikriausiai kažkas sprogo jo rankose“, – BNS sakė Z..Žalinkevičienė.

R.Sukarevičiui nutrauktos abi plaštakos, sužalotos akys, vidaus organai. Jis paguldytas į Vilniaus ligoninę. Jo būklė itin sunki.

Išrado lietuviškus sprogmenis

R.Sukarevičius – išradėju pripažintas sprogstamosios medžiagos kūrėjas. R.Sukarevičius išrado ir užpatentavo lietuviškus sprogmenis „Dinamonas ROS“. Šie sprogmenys sulaukė puikų specialistų įvertinimų, jais sprogdinami dideli vandens bokštai bei pastatai, kurių neapsimokėjo griauti. Pastaraisiais metais R.Sukarevičius dirbo konsultantu bendrovėje „Detonas“, kuri ir naudoja jo sukurtus sprogmenis.

R.Sukarevičius sprogmenis tyliai bandė kurti dar sovietmečiu, bet apie tai bijojo kam nors net prasitarti. Apie savo bandymus R.Sukarevičius prabilo tik Lietuvai jau atgavus nepriklausomybę, bet iš pradžių valdžios atstovai jį vertino nepatikliai. Galiausiai jam pavyko įteisinti savo išradimą ir nuo 1995 m. jo sukurti sprogmenys buvo pradėti naudoti griaunant senus pastatus, vandens ir šienainio bokštus.

R.Sukarevičius su žmona užaugino dvi dukras, priklauso Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams. Šios partijos 2011 m. buvo iškeltas kandidatu savivaldos rinkimuose, bet į Biržų rajono savivaldybės tarybą nebuvo išrinktas.

Likimo ironija: jis ne kartą yra viešai raginęs, ypač vaikus, negaminti sprogmenų namuose, nes tai itin pavojinga. Spaudos konferencijos Seime metu jis yra sakęs, kad „internetiniuose puslapiuose skelbiama informacija apie sprogmenų gamybą yra pavojinga ne tik visuomenės saugumui. Bandymai pasigaminti sprogmenis kelia didelį susižalojimo pavojų ir patiems vaikams". 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Sprogmuo Biržai
Parašykite atsiliepimą apie 15min