Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 11d. 10:29

Bitininkus ir bendroves apgaudinėję sukčiautojai privalės atlyginti padarytus nuostolius

Antrankiai
Policijos nuotr. / Antrankiai

Prokurorų prašymu du sukčiautojai panevėžiečiai – 33 metų M.D. ir 34 metų D.L., apgaule įgiję didelės – daugiau kaip 460 tūkstančių litų vertės svetimą turtą – šimtus kilogramų medaus, kompiuterinės ir organizacinės technikos, farmacijos, parfumerijos ir kosmetikos prekių, pripažinti kaltais, jiems paskirta trejų metų ir 9 mėnesių bei ketverių metų laisvės atėmimo bausmės.

Tokį nuosprendį priėmė Panevėžio miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų perduotą nusikaltimų nuosavybei ir turtinėms teisėms baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu buvo kaltinami du panevėžiečiai, sugebėję apgauti daug bitininkų, šalies ir estų bendroves, teigiama pranešime spaudai.

Trečiasis kaltinamasis ir nuteistųjų bendrininkas – buvęs bendrovės direktorius A.E., pasislėpęs ikiteisminio tyrimo metu, įkliuvo užsienyje gabendamas narkotikus ir dabar atlieka bausmę Venesueloje.

Trečiasis kaltinamasis ir nuteistųjų bendrininkas – buvęs bendrovės direktorius A.E., pasislėpęs ikiteisminio tyrimo metu, įkliuvo užsienyje gabendamas narkotikus ir dabar atlieka bausmę Venesueloje.

„Sukčiautojai, apgaule įgiję didelės vertės svetimą turtą, padarė nepataisomą žalą nukentėjusiesiems: nusikalstamų veikų metu buvo įžūliai apgaudinėjami fiziniai ir juridiniai asmenys, tarp jų dori ir sąžiningi bitininkai – solidaus amžiaus žmonės, dauguma jų pensininkai. Visi jie ilgą laiką buvo priversti jaudintis dėl negražintų pinigų už parduotą medų, pergyventi dėl patirtų didelių nuostolių. Kaltinamieji savo veikas buvo suplanavę – įmonė buvo uždaryta prisidengiant asmeniu, nieko bendro neturinčio su verslu, valdymas perduotas tam, kad būtų paslėptos padarytos nusikalstamos veikos,“ – teigia valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Audrius Leonavičius Nusikalstamų veikų planus, kaip apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą, prieš devynerius metus parengė trys bendrininkai, veikdami kaip organizuota grupė, – M. D., D. L. ir nuo ikiteisminio tyrimo pasislėpęs A. E. Buvo surasta bendrovės „Aurafarma“ akcijas nupirkusi įmonė, jos direktoriumi tapo A. E.

Aferistai, turėdami tikslą apgaule įgyti didelės vertės prekių, Panevėžyje registruotos bendrovės „Aurafarma“ vardu pirko kompiuterinės ir kitos technikos, farmacijos ir kosmetikos prekių, šimtus kilogramų medaus iš bendrovių ir bitininkų. Sukčiautojai tvirtino, kad už paimtas pagal sutartis prekes, praėjus sutartam terminui, bus atsiskaityta, nors ir neketino to daryti. Tokiu būdu jie
savo naudai įgijo didelės – 462 482 litų vertės svetimą turtą.

Kaip priedanga nusikalstmoms veikoms daryti, alaus bare už 400 litų buvo pasamdytas fiktyvus įmonės direktorius J. M. Darbo ir jokio pragyvenimo šaltinio neturintis panevėžietis, pas notarę ir „Sodroje“ pasirašęs aferistų pakištus dokumentus, tik praėjus kiek laiko, kai į jį pradėjo kreiptis nepažįstami žmonės, reikalaudami pinigų už parduotą medų, suprato tapęs aferistų auka.

Apygardos prokuratūros perduotoje nagrinėti teismui byloje – 38 epizodai, kuriuose pateikti ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys apie kaltinamųjų veikas, nukentėjusius asmenis ir bendroves, jų patirtus šimtų tūkstančių litų vertės nuostolius.

Dešimtimis tūkstančių litų nuostolius skaičiuoja šimtus kilogramų medaus sukčiautojams pardavę bitininkai, tarp jų ir Lietuvos žemdirbystės institutas, pardavęs 31297 litų vertės tris tūkstančius kilogramų medaus. Institutui bent jau buvo sumokėtas 8 tūkstančių litų avansas, tačiau dar daugiau kaip 23 tūkstančius litų, kaip ir kitiems pažadėtų sumokėti per mėnesį pinigų,
taip ir neatgavo.

Teismas nutarė bendrai iš kiekvieno nuteistojo priteisti po 208 tūkstančius 152 litus pareikštiems civiliniams ieškiniams atlyginti. Estijos įmonės „Karl“ ir dviejų kitų civiliniai ieškiniai dėl turtinės žalos atlyginimo liko nenagrinėti.

Nuteistieji taip pat turės atlyginti valstybei jiems priteistas teismo išlaidas – po 1230 litų.

Temos: 1 Nuostoliai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min