Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 5d. 12:18

BMW automobilyje gyvenęs latvis Lietuvoje įvykdė 72 nusikaltimus

BMW 3 (E30)
Asociatyvi iliustracija: BMW salonas

Vykdant nusikaltimus, buvo naudojamas automobilis BMW, kuriame įtariamasis gyveno, laikė nusikaltimų įrankius, drabužius. Vagystės nuo 2015 metų iki jo sulaikymo vykdytos Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus ir Kauno apskrityse. Lietuvoje 72 nusikaltimus įvykdžiusio latvio byla pagaliau perduodama į teismą.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos (toliau – Kauno apskr. VPK KP NNTV) 2-ojo skyriaus pareigūnai atliko ikiteisminį tyrimą, kuriame Latvijos Respublikos piliečiui pateikti įtarimai dėl 72 įvykdytų nusikalstamų veikų, iš kurių 27 – vagystės iš privačių gyvenamųjų namų. Vyrui, gimusiam 1974 m., taip pat pateikti įtarimai dėl svetimo turto gadinimo, neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės panaudojimo ir sukčiavimo.

2016 m. liepos mėnesį, bendradarbiaujant su Interpolo Estijos biuru, nustatyta, kad galimas nusikaltimų vykdytojas yra Rygoje gyvenantis Latvijos pilietis. Pareigūnai minėtą asmenį sulaikė po įvykdytos vagystės rugpjūčio 4 d. Kauno rajone. Vykdant nusikaltimus, buvo naudojamas automobilis BMW, kuriame įtariamasis gyveno, laikė nusikaltimų įrankius, drabužius. Automobilis buvo užfiksuotas vagysčių vietose. Įtariamasis Latvijoje jau daug kartų teistas dėl įvykdytų vagysčių, oficialiai beveik niekada nedirbęs. Vagystės nuo 2015 metų iki asmens sulaikymo dienos buvo vykdytos Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus ir Kauno apskrityse.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyti keli bendri vagysčių bruožai, pasakojama Kauno apskrities VPK atstovų penktadienį paviešintame pranešime.

Nusikalstamų veikų darymo metu visada buvo naudojamos pirštinės, o į gyvenamąsias patalpas patekta grąžto pagalba, t.y. pragręžiant lango ar durų rėmus į vėliau savadarbiu atsuktuvu atkabinant užrakto mechanizmą. Nors įtariamasis savo pėdsakus slėpė itin skrupulingai, nusikalstamos veikos atliktos įžūliai, nevengiant vaizdo kamerų bei braunantis į namus tuo metu, kai juose būdavo gyventojai.

Kortelėse esančius pinigus bandyta pasisavinti net ir neradus banko prisijungimo duomenų. Latvis vis bandydavo atspėti banko kortelės PIN kodą.

Įvykdytų nusikalstamų veikų metu buvo vagiami mažagabaričiai daiktai: pinigai, banko kortelės, įvairūs juvelyriniai dirbiniai, vaizdo fiksavimo technika, mobilieji telefonai. Banko kortelėse esančius pinigus bandyta neteisėtai pasisavinti net ir neradus banko prisijungimo duomenų. Vyras bandydavo atspėti banko kortelės PIN kodą, tačiau visais atvejais toks lėšų pasisavinimas likdavo nesėkmingas – kortelę bankomatas užblokuodavo.

Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 3 d., už šią nusikalstamą veiką gresia laivės atėmimas iki aštuonerių metų.

Ikiteisminio tyrimo byla perduota tyrimą kontroliavusiems ir organizavusiems Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorams, kurie artimiausiu metu bylą planuoja perduoti į Kauno apylinkės teismą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min