Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 9d. 19:56

„BMW X5“ vairuotojas slėptuvę turėjo visureigio dugne, o „Volvo V70“ – stoge

Sulaikyta kontrabanda
VSAT nuotr. / Sulaikyta kontrabanda ir BMW vairavęs įtariamasis jos gabentojas

G.Žagunio užkardos pasieniečiai dviejuose automobiliuose aptiko slėptuves su cigaretėmis.

Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai sulaikė Vilniaus ir Šalčininkų rajono gyventojus, kurie automobilių slėptuvėse iš Dieveniškių kilpos gabeno kontrabandines cigaretes.

Abu vyrai VSAT pareigūnams įkliuvo ketvirtadienį ties Šalčininkų rajono Širvių kaimu, kelyje Dieveniškės–Šalčininkai. Ši vieta yra prie išvažiavimo iš Dieveniškių kilpos, iš visų pusių supamos Baltarusijos teritorijos.

Čia pasieniečiai atlieka visų keliaujančių asmenų bei transporto priemonių patikrą.

Iš pradžių VSAT pareigūnai patikrinti sustabdė link Šalčininkų važiavusį 32 metų to paties rajono gyventoją, vairavusį automobilį „BMW X5“. Dokumentus tikrinusiems pasieniečiams kilo įtarimų, kad mašinoje gali būti gabenamas nelegalus krovinys.

Dėl to nuspręsta „BMW X5“ patikrinti G.Žagunio užkardoje, kur yra išsamiai apžiūrai reikalinga patalpa bei įranga.

Atlikus 2001 m. laidos transporto priemonės patikrinimą paaiškėjo, kad automobilio dugne yra įrengta slėptuvė. Iš jos pasieniečiai ištraukė 2000 pakelių cigarečių „5 Minsk Super Slims“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką vairuotojui VSAT pareigūnai pradėjo administracinės bylos teiseną. Už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 5 200 iki 6 000 eurų. Teismas taip pat gali konfiskuoti ir transporto priemonę, kuria gabentos neteisėtos prekės.

Iš „Volvo“ stoge esančios ertmės tikrintojai ištraukė 1224 pakelius cigarečių.

Tą pačią dieną G.Žagunio užkardos pasieniečiai prie išvažiavimo iš Dieveniškių kilpos patikrinti sustabdė automobilį „Volvo V70“. Jį vairavo 50 metų Vilniaus gyventojas.

VSAT pareigūnai netrukus išsiaiškino, kad 2002 m. laidos automobilyje irgi yra įrengta slėptuvė. Atlikę išsamią apžiūrą pasieniečiai iš stoge esančios ertmės ištraukė 1224 pakelius cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Vilniečiui dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką VSAT pareigūnai irgi pradėjo administracinės bylos teiseną. Jam taip pat gresia analogiška bauda ir transporto priemonės konfiskavimas.

Po apklausos vairuotojus pasieniečiai paleido. Jiems įteikti šaukimai atvykti į teismą, kur bus nagrinėjamos abi bylos.

Automobiliai ir cigaretės saugomi G.Žagunio užkardoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min