Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

BNS vyriausioji redaktorė J. Damulytė Semėnienė teisme neatskleidė informacijos šaltinio

Jūratė Damulytė
Aurimo Šrubėno nuotr. / Jūratė Damulytė
Šaltinis: BNS
0
A A

Naujienų agentūros BNS vyriausioji redaktorė Jūratė Damulytė-Semėnienė Vilniaus miesto apylinkės teismui atsisakė atskleisti informacijos šaltinį, pagal kurį buvo parengtas pranešimas apie Valstybės saugumo departamento (VSD) perspėjimus, kad Rusija rengia informacines atakas prieš šalies vadovus.

J.Damulytė-Semėnienė teisme, kuris nagrinėja buvusios prezidentės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės bylą, apklausta liudytoja.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pernai spalį, po BNS pranešimo, kurio autorė buvo J.Damulytė-Semėnienė. D.Ulbinaitei byloje pateikti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo ir valstybės paslapties atskleidimo.

„Aš nesu gavusi, mačiusi jokios slaptos pažymos, jokio dokumento, kuris atrodytų kaip slaptas dokumentas, atsakingai tai pareiškiu“, – sakė žurnalistė.

Aš nesu gavusi, mačiusi jokios slaptos pažymos, jokio dokumento, kuris atrodytų kaip slaptas dokumentas, atsakingai tai pareiškiu.

Ji taip pat pabrėžė, kad yra ribojama prievolės, pareigos ir teisės neatskleisti nei informacijos šaltinio, nei aplinkybių, kurios padėtų atskleisti informacijos šaltinį.

„Ši mano nuostata yra pagrindinė“, – teigė J.Damulytė-Semėnienė.

„Tai jūsų teisė, be abejo“, – sakė teisėjas Miroslavas Gvozdovičius.

Kiek anksčiau posėdyje trečiadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas įpareigojo prokuratūrą pateikti VSD specialiosios ekspertų komisijos išvadas dėl slaptos pažymos ir naujienų agentūros BNS pranešimo.

Trečiadienį paskelbta nutartimi išvados turės būti pateiktos iki lapkričio 10 dienos – kaip ir laikmena su vaizdo įrašu, kuriame užfiksuoti Prezidentūros tarnautojai.

D.Ulbinaitei byloje pateikti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo ir valstybės paslapties atskleidimo.

Prašymą pateikti ekspertų komisijos išvadą pateikė kaltinamosios advokatas Giedrius Danėlius. Jo teigimu, išvados svarbios nagrinėjant, ar buvo paviešinta valstybės paslaptis.

Ankstesniuose posėdžiuose jau apklausti VSD vadovas Gediminas Grina, VSD valdybos viršininkas Vidmantas Kaladinskas, buvęs prezidentės patarėjas Jonas Markevičius, prezidentės patarėjos.

Tolesnis bylos nagrinėjimas numatytas lapkričio 6, 10, 12 dienomis.

D.Ulbinaitė savo kaltę neigia. Ji parodymus duos po liudytojų apklausos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min