Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Brakonieriai gaudė neršiančias lydekas

Brakonierių laimikis
Aplinkos ministerijos nuotr. / Brakonierių laimikis
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį, balandžio 15 d., pavakare, Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Luodžio ežere, esančiame Zarasų rajone, sulaikė tris Salako miestelio gyventojus V. S., K. M. ir A. S, kurie statomais tinklais sugavo 16 neršiančių lydekų, 2 lynus ir 1 kuoją.

„Brakonieriai buvo atvykę tikrinti prieš parą pastatytų tinklų, pažeidėjai atsivežė dar 5 naujus, kuriuos pastatė vietoje ištrauktų, – sakė Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Linas Baleišis. – Išsiaiškinome, kad sulaikyti pažeidėjai lydekas gaudo ne tik savo reikmėms, bet dalį jų ir parduoda. Brakonieriai į žvejybos vietą atsinešė ne tik tinklus, bet ir alaus butelius.“

Kaip teigiama išplatintame pranešime, Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento direktorius Laimutis Budrys akcentavo, kad lydekų nerštas Šiaurės Rytų Lietuvoje dar tęsiasi. Pasak Laimučio Budrio, lydekos mūsų krašte paplitusios visur – ežeruose, upėse, tvenkiniuose. Neršto metu brakonieriai, neteisėtai naudodami tinklinius bei duriamuosius įrankius, o kai kurie net ir elektros srovę, gaudo į vandens telkinio seklumas atplaukusias neršti lydekas. Brakonieriavimas šiuo laikotarpiu padaro ypač didelę žalą gamtai. Todėl aplinkosaugininkai dabar atidžiai stebi vandens telkinius. Pažeidėjai baudžiami įstatymų nustatyta tvarka.

Luodžio ežere sulaikytiems brakonieriams surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai. Jiems bus skirtos piniginės baudos nuo 200 iki 700 Lt ir reikės atlyginti gamtai padarytą 863,91 Lt žalą.

Temos Luodis, Lydeka
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min