Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Brakonierių bandymas sprukti nuo aplinkosaugininkų baigėsi maudynėmis

Brakonieriai su savo laimikiu
Utenos RAAD'o nuotr. / Brakonieriai su savo laimikiu
Šaltinis: 15min
0
A A

Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai ketvirtadienio naktį surengė reidą Molėtų rajone prie brakonierių mėgstamo Išnarų ežero. Pakrantėje aptikti požymiai rodė, kad į ežerą turėtų būti išplaukusi valtis. Pareigūnai neapsiriko. Po kiek laiko jie pastebėjo valtį su dviem vyriškiais, kurie tikrino tinklus.

Kaip rašoma Aplinkos ministerijos pranešime, mors buvo pats vidurnaktis, visiškai tamsu, pažeidėjai stengėsi niekuo neišsiduoti – darbavosi be jokio šviesos šaltinio, be jokio garso. Baigę tikrinti tinklus, jie nutarė įsitikinti, ar krante nėra aplinkosaugininkų. Todėl pradėjo gudrauti ir imituoti išsilaipinimą tai vienoje, tai kitoje vietoje. Kai pajutę pavojų pamėgino sprukti, vienas iš aplinkosaugos pareigūnų nepabūgo ledinio vandens ir po kelių šuolių į vandenį spėjo sugriebti už valties galo ir staigiai ją sustabdė.

Abu pažeidėjai su visu laimikiu atsidūrė vandenyje. Kaip sakė Utenos RADD‘o Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Almantas Vaičiūnas, šaltos vonios, matyt, teigiamai paveikė pažeidėjus ir jie iš karto sutiko parodyti pastatytus tinklus ir juos ištraukti.

Sulaikytieji brakonieriai – tai aplinkosaugininkams gerai pažįstamas Inturkės seniūnijos Dailydžių kaimo gyventojas su sūnumi. Už neteisėtą žvejybą statomais tinklais pažeidėjams bus skirtos administracinės nuobaudos, o už neteisėtai sugautas lydekas, karšius ir kitas žuvis teks atlyginti gamtai padarytą 1 tūkst. 329 litų žalą.

Šiemet Utenos RADD‘o Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai jau yra surengę 128 reidus ir išaiškinę 182 teisės aktų pažeidimus. Didžiąją jų daugumą (156) sudaro žvejybos taisyklių pažeidimai. Jų daugiausia nustatyta Ignalinos, Molėtų ir Zarasų rajonuose. Pažeidėjams, šios dienos duomenimis, jau skirta daugiau kaip 43 tūkst. litų administracinių baudų ir pateikta arti 28 tūkst. litų ieškinių už gyvūnijos ištekliams padarytą žalą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min