Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Brakonierius bandė išpilti verdančią žvėrieną

Brakonierių nužudyta stirna
Aplinkos ministerijos nuotr. / Brakonierių nugalabyta stirna
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sekmadienio vakarą Anykščių rajono agentūros inspektorius Audrius Pilka surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą 44-erių Surdegio kaimo gyventojui R.M., kuris neteisėtai miške kilpomis gaudė laukinius gyvūnus.

Kaip informuoja Aplinkos ministerija, šeštadienį medžiotojai miške aptiko į kilpą pakliuvusią ir jau nugaišusią stirną. Gyvūnas buvo dar šiltas. Medžiotojai apie radinį nedelsdami pranešė aplinkosaugininkams. Žinodami, kad brakonieriai paprastai grobio ateina pasiimti rytą, inspektorius A.Pilka prie kritusios stirnos surengė pasalą.

Tačiau brakonierius, matyt, kažką įtarė, nes iš ryto nepasirodė. Kai temstant inspektorius su medžiotojais vėl atėjo į tą pačią vietą, stirnos jau nebuvo. Vyrai pėdomis sekė apie du kilometrus. Nors pažeidėjas bandė klaidinti galimus persekiotojus, mėtė pėdas, apie 17 val. pareigūnas įvažiavo tiesiai į R.M. sodybą.

Išgirdęs variklio garsą, sodybos šeimininkas su žmona čiupo nuo viryklės puodą, kuriame su bulvėmis virė žvėriena, ir puolė į kiemą. Čia jis ir susitiko su aplinkos apsaugos inspektoriumi. Pagalbinėje patalpoje buvo rasti stirnos viduriai, kailis, galva.

Vyras prisipažino, kad žvėrelius gaudo maistui, tačiau vėliau prasitarė dalį mėsos parduodąs. Dar vieną nepanaudotą kilpą R.M. pats atidavė inspektoriui.

R.M. gresia bauda nuo 2 tūkst. iki 4 tūkst. litų su pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu. Bus sprendžiamas ir žalos atlyginimo klausimas. Anksčiau dėl brakonieriavimo vyras nebuvo įkliuvęs, tačiau signalų apie jį aplinkosaugininkai buvo gavę.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min