Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Brakonierius iš Tauragės įkliuvo vos užmetęs tinklus

Žuvis tinkluose
Vilniaus RAD gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų nuotr. / Žuvis tinkluose
Šaltinis: 15min
0
A A

Pagėgių savivaldybėje pasieniečiai sulaikė brakonierių, žvejojusį tinklais.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba informuoja, kad antradienį popiet VSAT Pagėgių rinktinės Plaškių užkardos pasieniečiai, patruliavę tarnybiniu automobiliu, ties Pagėgių savivaldybės Palakių kaimu pastebėjo Gėgės upėje valtimi plaukiojusį vyrą. Šis VSAT pareigūnų akivaizdoje į vandenį įmetė tinklus.

Mėgėjiška žvejyba tokiu būdu yra draudžiama, todėl krante pasieniečiai įjungė šviesos ir garso signalus bei pareikalavo brakonieriaus plaukti į krantą.

Tačiau vyras valtį pasuko priešingo kranto link, išlipo į sausumą ir apylanka nuėjo kaimo link. Čia brakonierių pasitiko pasieniečių ekipažas.

Paaiškėjo, kad sulaikytasis neturi pasienio ruože privalomų asmens dokumentų, todėl jį VSAT pareigūnai pristatė į užkardą.

Apklausos metu paaiškėjo, kad nelegaliu būdu žvejojo 45 metų Tauragės gyventojas. Jam dėl Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimo pradėta administracinė teisena bei skirta 225 litų bauda.

Pasieniečiai į užkardą taip pat iškvietė aplinkos apsaugos inspektorius, kurie tauragiškiui pradėjo administracinę teiseną dėl mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimo. Už tai vyrui gresia bauda nuo 200 iki 700 litų.

Pareigūnai taip pat nuvyko į vietą, kurioje į krantą išlipo brakonierius. Čia aptikta jo valtis bei du 30 metrų ilgio tinklai. Šios žvejybos priemonės perduotos aplinkosaugininkams. Žalos gamtai tinklais brakonieriavęs vyras nespėjo padaryti. Jis po apklausos paleistas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min