Tiesiogiai
2017 01 06, 10:31

Briedį nušovusiam Joniškio medžiotojui teks gerokai paploninti piniginę

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams, po ilgai trūkusio tyrimo pavyko įrodyti, kad varyminės medžioklės metu Joniškio rajone vienas iš medžiotojų nušovė briedį. Medžiotojo laukia rimti nemalonumui, teks atlyginti tūkstantinę žalą gamtai, sumokėti baudą, be to atsisveikinti su prabangiu šautuvu ir teise medžioti.
Nušautas briedis
Nušautas briedis / Šiaulių aplinkosaugininkų nuotr.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad pernai gruodžio 3 d. pilietis Ž.Ž. neturėdamas licencijos briedžio patinui sumedžioti, medžiodamas Joniškio rajone, Beržėnų medžioklės būrelio medžioklės plotuose, sumedžiojo briedžio patiną.

Medžiotojas nurodė, kad varyminės medžioklės metu du kartus šovė į keturis elnio jauniklius, tačiau nepataikė.

Negyvą briedį aptiko vieno iš varovų šuo. Keturkojis aptikęs briedį ėmė skalyti ir kviesti šeimininką.

Apie incidentą buvo pranešta aplinkosaugininkams. Iš piliečio Ž.Ž. buvo paimtas kombinuotas šautuvas HEYM 55 BF, su kuriuo šis medžiojo.

Aiškinantis aplinkybes buvo apžiūrėtas briedis. Pareigūnams pavyko aptikti kulką. Kulka ir ginklas buvo perduoti ekspertams. Po kurio laiko buvo gauta Šiaulių apskrities vyriausio policijos komisariato ekspertų išvada, kad kulka, nušovusi briedį, paleista iš Ž.Ž. ginklo.

Už tokį neteisėtą medžiojimą arba neteisėtai sumedžioto licencijuojamo gyvūno gabenimą ar dorojimą yra numatyta baudą nuo 868 iki 1737 eurų., su teisės medžioti atėmimu nuo 1 iki 5 metų ir pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimų.

Šiaulių aplinkosaugininkų nuotr./Medžioklinis šautuvas
Šiaulių aplinkosaugininkų nuotr./Medžioklinis šautuvas

Tad medžiotojas greičiausiai neteks ir prabangaus šautuvo. Be to vyrui teks atlyginti gamtai padarytą žalą. Už nušautą briedį reikės sumokėti daugiau kaip 5550 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Įspėja apie rudenį vėl išalkstančias erkes: ko reikėtų nepamiršti
Įspėja apie rudenį vėl išalkstančias erkes: ko reikėtų nepamiršti
Reklama
Valentino dienos dovanos poroms: kaip nustebinti?
Parašykite atsiliepimą apie 15min