Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 05, 11:35

Briliantais inkrustuotą laikrodį vežęs baltarusis dėl kyšio užstrigo Lietuvos muitinėje

Kartu su tvarkingais dokumentais Baltarusijos pilietis Lietuvos muitininkui pateikė ir 150 eurų vertės kyšį.
Baltarusio laikrodis
Baltarusio laikrodis / Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr.

Neteisėto atlygio siūlytojai nerimsta – pastarąją savaitę muitinės kriminalistai kas keletą dienų pradeda po ikiteisminį tyrimą dėl muitininkams siūlomo neteisėto atlygio. Trečiadienio vakarą Vilniaus teritorinės muitinės Medininkų kelio poste inspektoriui buvo pasiūlytas 150 eurų kyšis – pinigai buvo įdėti į voką kartu su tvarkingais PVM susigrąžinimui skirtais „Tax Free“ dokumentais.

Rugpjūčio 3 d. pavakarę lengvuoju automobiliu per Medininkų kelio postą iš Lietuvos išvykdamas Rusijos pilietis V. G., turėdamas tikslą susigrąžinti PVM už Europos Sąjungoje įsigytas ir iš jos išvežamas prekes, muitinės pareigūnui pateikė Lietuvoje pirktą prabangų laikrodį, o kartu su juo ir pilną voką reikiamų „Tax Free“ dokumentų. Tačiau pravėrus voką paaiškėjo, kad jame būta ne tik dokumentų – šalia jų glaudėsi dvi 100 ir 50 eurų kupiūros.

Muitininkui pasiteiravus, kam skirti šie pinigai, vyras neslapukavo – jis pareigūno paprašė, kad už šiuos pinigus informacija apie iš Lietuvos išvežamą daugiau kaip 10 tūkst. eurų kainuojantį, briliantais inkrustuotą laikrodį nebūtų perduota Baltarusijos muitinei.

Visi pateikti pirkimo dokumentai ir „Tax Free“ forma buvo tvarkingi, už tokios vertės prekę pilietis būtų susigrąžinęs maždaug pusantro tūkstančio eurų mokesčių, tačiau pagal LR baudžiamojo kodekso 227 str. dėl papirkimo Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriaus pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokurorai.

Šiemet muitinės pareigūnai jau užfiksavo 272 neteisėtus pinigų siūlymo atvejus (Medininkų kelio poste tokių atvejų užfiksuota daugiausiai – apie 30 proc.), o tai – vienuoliktas muitinės pareigūnų iniciatyva pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kyšio muitinės pareigūnui siūlymo.

Lietuvos muitinė skaičiuoja, kad dažniausiai muitinės pareigūnams siūlomo neteisėto atlygio dydis – 5 eurai, o vidutinė siūlomų kyšių vertė sudaro apie 10 eurų.

Didžiausia pinigų suma, kuri šiemet muitinės pareigūnui buvo siūlyta kaip kyšis, – 350 eurų. Kelis kartus muitininkai pateiktuose dokumentuose aptiko grynųjų po 50 eurų.

Lietuvos muitinė primena, kad pranešti apie muitinės pareigūnų korupcijos, piktnaudžiavimo ar kitos neteisėtos veiklos atvejus galima visą parą, taip pat poilsio ir švenčių dienomis, nemokamu pasitikėjimo telefonu Nr. 8 800 555 44, taip pat elektroniniu paštu pasitikek@lrmuitine.lt bei Lietuvos muitinės internetinėje svetainėje www.lrmuitine.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min