Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2019 lapkričio 18d. 22:02

Britai nepamiršo: tarp žiauriausių savo vaikus nužudžiusių motinų – ir lietuvė

Gintarė Šuminaitė
Facebook.com / Gintarė Šuminaitė

Praėjusią savaitę Didžiojoje Britanijoje Sarah Barrass už dviejų savo vaikų nužudymą nubausta 35-erių metų kalėjimo bausme. Britų leidinys „Mirror“, baigus bylos nagrinėjimą, prisiminė kelis kitus pareigūnų atliktus tyrimus, kuriuose figūravo savo vaikus nužudžiusios motinos. Šios bylos, kaip pažymi leidinys, sukrėtė visą šalį, o vienos iš prisimintų istorijų centre – lietuvė.

Kaip rašo „Mirror“, Didžiojoje Britanijoje per dvylika mėnesių, skaičiuojant iki 2018 metų kovo, 16 vaikų buvo nužudyti vieno iš tėvų.

Viena tokių motinų buvo jau minėta S.Barrass, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodė pavyzdinga ir rūpestinga mama, tačiau teisme įrodyta, kad ji nužudė du savo vaikus, kuriems tuomet buvo trylika ir keturiolika metų, o dar keturis ketino nužudyti. Vaikų ji susilaukė su savo pusbroliu.

Leidinys taip pat nurodo, kad mažiausiai 63 vaikai buvo nužudyti po to, kai įstatymas leido grąžinti vaikus į smurtaujančias šeimas.

Po šalį sukrėtusio įvykio „Mirror“ priminė dar devynias istorijas, kuriose figūravo motinos žudikės. Viena jų – Lietuvos pilietė.

Pasmaugė po gimdymo

Tai įvyko 2016 metų balandžio 5 dieną Bognor Ridžio miestelyje. Tą dieną lietuvė Gintarė Šuminaitė savo namuose pagimdė dukrą ir iš karto ją pasmaugė.

Tuomet trisdešimtmetė mergina su gyvenimo draugu jau augino vaiką, tačiau pastojo nuo kito vyro. Sužinojusi apie nėštumą ji tai slėpė nuo gyvenimo draugo.

Draugui pradėjus įtarti neištikimybę, moteris tai neigė, tačiau jų santykius ištiko krizė – juo labiau kad pora dirbo toje pačioje įmonėje, tačiau skirtingose pamainose.

Lemtingą dieną lietuvė paprašė išleisti iš darbo anksčiau, nes sakė turinti didelių problemų. Grįžusi namo, vonios kambaryje pagimdė mergaitę. Jos draugas tuo metu buvo kitame kambaryje. Jis ją rado nuogą gulinčią kraujo klane ant grindų. Kūdikio vonelėje buvo krūva drabužių.

Moteris kraujavo, buvo išblyškusi ir kai galiausiai draugui prisipažino, kas įvyko, vyras iškvietė greitąją pagalbą.

Atvykę medikai nepastebėjo po drabužiais gulinčio kūdikio, apie jį pora jiems nepasakė. Vėliau į namus grįžę medikai ir policija buvo šokiruoti, kai rado šlapiuose rankšluosčiuose paslėptą kūdikio kūnelį. Jam ant kaklo buvo stipriai užveržti drabužiai.

Suimta G.Šuminaitė prisipažino, ką padarė, tačiau negalėjo paaiškinti, kodėl.

2017 metų sausį teismas nusprendė, kad moteris turės 24 mėnesius atlikti viešuosius darbus, taip pat – privalomai gydytis dėl psichologinių problemų. Ji buvo pripažinta kalta dėl kūdikio nužudymo, bet ne dėl žmogžudystės.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min