Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 12, 18:00

Brolio galimybių pasą pakišęs recidyvistas pastūmė apsaugininkę ir dar bandė bėgti

Kauno apylinkės teisme iki šiol išnagrinėta apie 10 bylų dėl galimybių paso (GP) suklastojimo ar svetimo tokio dokumento panaudojimo. Sausio 4 dieną buvo priimtas vienas pastarųjų nuosprendžių – pakišęs Kauno autobusų stotyje dirbusiai apsaugininkei savo brolio, kuris ką tik pro ją praėjo, GP, dar vieną teistumą užsidirbo iki tol net 7 kartus teistas kaunietis Rimantas K.
Galimybių pasų tikrinimas Tik prenumeratoriams
Galimybių pasų tikrinimas/ Asociatyvi nuotr. / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kalėjimo duonos jau spėjęs paragauti 35-erių metų Rimantas K. šįkart buvo teisiamas dėl to, kad neturėdamas teisėto pagrindo teisminio bylos nagrinėjimo metu nenustatytu laiku ir aplinkybėmis įgijo jo broliui D.K. išduotą galimybių pasą (GP), jį laikė, kol 2021 metų spalio 8 dieną 12.15 valandą Kaune, tyčia siekdamas patekti į Kauno autobusų stotyje veikiančią parduotuvę, jį panaudojo, pateikdamas priemonių laikymosi kontrolę atliekančiam darbuotojui.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno autobusų stotis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno autobusų stotis

Kaltinamasis savo kaltę teisme pripažino visiškai ir teisiamojo posėdžio metu patikino, kad viskas įvyko prie įėjimo Kauno autobusų stotyje.

Įeiti į patalpas jam nebuvo jokios būtinybės, tikrai galėjo apeiti pastatą aplinkui, tačiau rizikavo ir buvo sulaikytas.

Rimantas K. aiškino, kad brolis jam atidavė telefono aparatą, kurio nuotraukų galerijoje buvo brolio vardu išduotas GP. D.K. neva nežinojo, kad jis ims ir pasinaudos jo GP.

Kad tai ne jo vardu išduotas GP, pasak kaltinamojo, buvo nustatyta, kai nesutapo gimimo metai – tikriausiai todėl, kad brolis įėjo į autobusų stotį pirmas, o jis ėjo paskui brolį.

Savo veiksmus Rimantas K. vertino blogai, daugiau svetimu GP tikino nesinaudojęs, dėl savo poelgio gailėjosi.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min