TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskutiniai Bronislovo Burgio žodžiai teisme: „Sergu ne tik aš, bet ir valstybė“

Bronislovo Burgio teismas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Bronislovas Burgis (viduryje)
Šaltinis: 15min
0
A A

„Ši byla niekada nesibaigs. Mirsiu aš, o ji tęsis“, – ketvirtadienį Kauno apylinkės teisme sakė buvęs Kauno technologijos universiteto gimnazijos (KTU) direktorius Bronislovas Burgis. Jame jis išgirdo, kad prokuroras siūlo jam skirti pusantrų metų lygtinę laisvės atėmimo bausmę.

Nuosprendis bus skelbiamas rugpjūčio pabaigoje. Sistemingu nepilnametės bauginimu kaltinamas B.Burgis neslėpė nesitikintis jam palankaus sprendimo.

„Tai ne mano byla. Tai mano vargšės valstybės, kuri sunkiai serga, byla. Jokioje kitoje ne posovietinėje valstybėje tokia byla net teoriškai neįsivaizduojama“, – šią mintį kaltinamuoju tapęs KTU gimnazijos įkūrėjas pakartojo sakydamas baigiamąją kalbą. Ji užrašyta ir jo tinklaraštyje, liepos 6-ajai, Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai, skirtame įraše.

Kalbėdamas B.Burgis akivaizdžiai jaudinosi – sakydamas kalbą jis gurkšnojo vandenį, vis dairėsi į už nugaros sėdinčius artimuosius. Nepaisant to, tikino, jog nebijo nieko, net kalėjimo.

„Man nebaisu, kokia bus bausmė. Nes kuo griežčiau mane nubausite, tuo griežčiau nubausite ir moksleivę. Ją jau nubaudė tėvai, kurie spjovė į gimnaziją, joje galiojančias taisykles.

Šita byla niekada nesibaigs. Net tada, kai manęs nebebus šitoje žemėje. Jeigu neišteisins manęs, teismas pasmerks ir moksleivę.

Man nereikia teisintis – nepadariau nieko blogo. Tik prašau nepadaryti precedento, po kurio visos Lietuvos pedagogai bijotų pasakyti žodį moksleiviui, nes bus pasiųsti į teismą“, – ketvirtadienį Kauno apylinkės teisme sakė buvęs KTU gimnazijos direktorius.

Tądien buvo sakomos baigiamosios kalbos.

Artimųjų į paskutinį teismo posėdį prieš nuosprendį atlydėtas kaltinamasis susigraudino išvydęs, jog palaikyti jo atėjo keliasdešimt KTU gimnazijos auklėtinių – esamų ir buvusių moksleivių.

Anot jo, tai – geriausias įrodymas, kad jis nekaltas. „Jūs mano siena“, – dėkojo būriui jaunuolių. 

Nors verdiktas dar nepaskelbtas, B.Burgis ir jo gynėjai jau apsisprendė: jei teismas nuspręs patenkinti prokuroro siūlymą ir skirs realią laisvės atėmimo bausmę, šis nuosprendis bus apskųstas.

VIDEO: Bronislovo Burgio mintys po posėdžio, kuriame buvo sakomos baigiamosios kalbos

Taikiai susitarti nepavyko

Buvęs KTU gimnazijos direktorius B.Burgis ir viena iš šios prestižinės mokyklos auklėtinių bei jos tėvai į teismų karuselę įsisuko po 2014 m. įvykusių incidentų.

Pernai tuomet gimnazijos vadovu dirbęs B.Burgis šiai moksleivei pasiūlė palikti KTU gimnaziją dėl to, kad ji pažeidė mokyklos taisykles, draudžiančias vaikams rūkyti, vartoti svaigalus bei narkotines medžiagas. 

Tokio paties pasiūlymo sulaukė ir kitas gimnazijos moksleivis, kartu su minėta nepilnamete rūkęs ir pažeidęs gimnazijos taisykles. Jis šiuo metu mokosi kitoje Kauno mokykloje. 

Jo klasės draugei nesutikus savo noru palikti gimnazijos, B.Burgis esą pradėjo grasinti. Įrašę keletą nepilnametės ir savo pokalbių, teisinį išsilavinimą turintys moksleivės tėvai savo dukros garbę nusprendė ginti teisme. 

Tiesa, prieš tai abi pusės bandė susitarti taikiai – moksleivės šeimai buvęs KTU gimnazijos vadovas yra sumokėjęs 30 tūkst. litų piniginę kompensaciją. Nepaisant to, ginčas pasiekė teismą.

65 metų B.Burgis KTU gimnazijai vadovavo 25 metus. Iš mokyklos vadovo pareigų pasitraukė 2014 m. gruodį. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min