Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Būnant sienos apsaugos zonoje leidimai yra privalomi

Įspėjimas
VSAT nuotr. / Įspėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šalčininkų rajone VSAT pareigūnai sulaikė du vyrus, be leidimų įžengusius į valstybės sienos apsaugos zoną (VSAZ).

Valstybės sienos apsaugos tarnyba praneša, kad trečiadienį Vilniaus rinktinės Gintaro Žagunio užkardos patruliai ties Šalčininkų rajono Stakų kaimu patikrinti sustabdė du vyrus.

Paaiškėjo, kad miške už 300 metrų nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos grybavę 59 metų Šalčininkų rajono bei 51 metų Kauno rajono gyventojai neturi privalomų leidimų būti VSAZ.

Abu vyrai už Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimą įspėti administracine tvarka.

Lietuvos piliečiai ir užsieniečiai sienos apsaugos zonoje gali būti tik su pasieniečių išduotais vienkartiniais terminuotais leidimais ir asmens dokumentais.

Valstybės sienos apsaugos zona – tai nuo valstybės sienos į Lietuvos teritorijos gilumą einanti paženklinta pasienio ruožo teritorijos dalis, kurioje valstybės sienos apsaugai ir jos tvarkymui užtikrinti įgyvendinamos techninės, organizacinės ir teisinės valstybės sienos apsaugos priemonės. VSAZ ribos yra patvirtintos Vyriausybės nutarimu, paprastai ši zona nuo sienos yra nuo maždaug 50 metrų iki kilometro.

Miškuose ji pažymėta ant medžių pririštomis ryškios geltonos spalvos juostomis su atitinkamais užrašais, prie keliukų – panašiais į kelio ženklais su teksto lentelėmis, laukuose – specialiais geltonais stulpais.

Prašymus būti VSAZ asmenys turi pateikti ir leidimus gali gauti rinktinių Štabuose ar VSAT užkardose.

Nemokamam leidimui gauti reikalingas pilietybę ir asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, o jeigu planuojama atvykti ir būti VSAZ su transporto priemone – ir jos registracijos dokumentas bei vairuotojo pažymėjimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min