TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Būrys telefoninių sukčių – areštinėse

Mobilusis telefonas
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Mobilusis telefonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Į policijos rankas vienas po kito pakliuvo tūkstantines sumas iš patiklių pensininkų išvilioję telefoniniai sukčiai. Po sėkmingai pasibaigusių sulaikymo operacijų Šilutės areštinėje dienas jau leidžia keli vyrukai, apmovę ne tik Šilutės, bet ir kitų Vakarų Lietuvos miestų gyventojus.

Jau 4 kartus teistas Plungės rajono Alsėdžių miestelio gyventojas 25-erių S.J. pirmadienį buvo uždarytas į Šilutės policijos areštinę. Jis įtariamas apgaulės būdu iš garbaus amžiaus moters Šilutėje išviliojęs 17 tūkst. litų.

Jaunimo kvartalo gyventoja 79-erių O.P., kuriai šiemet kovo 2 d. paskambino neva jos draugė N.R., patikėjo, jog visos jos santaupos, įteiktos per tarpininką, išgelbės į bėdą pakliuvusiąją. Pensininkė atidavė pinigus nepažįstamam žmogui ir greit suprato buvusi apgauta.

Senolė kreipėsi į Šilutės policiją, bet prireikė pusantro mėnesio, kol buvo išaiškinti du nusikaltėliai.
Alsėdiškį teismas leido suimti 3 mėnesiams.

Kreipiasi ne visi

Antradienį ir trečiadienį sulaikyti ir dar du kretingiškiai, neturintys nuolatinės gyvenamosios vietos. Bendraamžius 26 metų D.B. ir A.L. teismas taip pat leido suimti.

Sukčiai sulaikyti bendradarbiaujant su Kretingos ir Rietavo policijos pareigūnais. Jau žinoma, kad jie yra išvilioję nemenkas sumas iš Rietavo, Palangos, Telšių, Šilutės gyventojų. Jau išsiaiškinta, kad į policiją kreipėsi ne visi apgautieji: štai Šilutėje vyrai prisipažino apgavę dar vieną žmogų ir išvilioję iš jo ne mažą sumą pinigų. Bet tas žmogus į policiją nesikreipė ir pareiškimo nerašė.

Įtariamieji galimai bendradarbiavo su įkalinimo vietose bausmes atliekančiais vyrais. Šiuo metu atliekami procesiniai veiksmai, nukentėjusieji atpažįsta įtariamuosius, gali būti, kad įtariamųjų ratas plėsis.

Kratų metu iš įtariamųjų paimta pinigų ir kompiuteriai, kuriais naudodamiesi jie gaudavo duomenis apie asmenis ir jų giminystės ryšius.

Kaip teigia policija, žmonės stebėtinai lengvabūdiškai socialiniuose tinklapiuose „Youtube“, „Facebook“ ir kituose talpina informaciją apie savo šeimas ir giminystės ryšius, deda nuotraukas. Taip, anot pareigūnų, tik patys padeda sukčiams gauti informaciją apie save.

Savaitės viduryje sulaikyta dar viena grupė sukčių – Klaipėdos gyventojų. Jie taip pat įtariami išvilioję dideles sumas ne iš vieno žmogaus, 3000 litų jiems atidavė ir vienas šilutiškis.

Bet nauji sukčiai jau meta naujas meškeres. Į policiją trečiadienį kreipėsi 62-ejų šilutiškė M.K., gyvenanti sodų bendrijoje „Pavasaris“, kuri ant apsukruolių meškerės užkibo antradienį. Iš moters už tariamą piniginį laimėjimą „Ogminos“ žaidime šie išviliojo 850 litų, kuriuos ji pervedė į banko „SEB“ sąskaitą bei papildė telefono „Labas“ sąskaitą 99 litais. Šie įtariamieji dar nenustatyti, moteriai padaryta 949 Lt nuostolių.

Nepalieka laiko susivokti

Policijos pareigūnai netikėto skambučio apie artimuosius ištikusią bėdą sulaukusiems žmonėms rekomenduoja neskubėti vykdyti skambinančiojo nurodymų. Pirmiausia reikėtų paskambinti artimajam ir įsitikinti, ar tikrai reikalinga jūsų pagalba. Skambinančiojo reikėtų paprašyti nurodyti to artimo žmogau vardą, pavardę, tėvo vardą, kitus asmens duomenis.

Tarp daugybės naudojamų mulkinimo scenarijų šiuo metu populiariausia apsimesti įvairių tarnybų darbuotojais, siūlyti labdarą arba vilioti pinigus telefonu, pranešus apie neva į nelaimę patekusį artimą žmogų.

Pastaruoju metu pastebima, kad aukai sukčiautojai stengiasi nepalikti laiko susivokti ir geriau apgalvoti išgirstą melą. Paskambinęs sukčius siekia kuo ilgiau tęsti telefoninį pokalbį ir užimti aukos dėmesį iki pat to momento, kai nusikaltimo bendrininkai paskambina į patiklaus žmogaus duris. Šitaip sukčiai pratęsia psichologinio spaudimo laiką, detalesniais, išgalvotais pasakojimais apie teisėsaugos darbą ir teisinės atsakomybės ypatybes pasiekia didesnio pasitikėjimo.

Tuo pačiu sekamos klausytojo nuotaikos ir tiriamos jo reakcijos – vos pajutę, kad apgaudinėjamas žmogus gali įtarti klastą, sukčiai tuoj pat atsisako savo kėslų ir nerizikuoja.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min