Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 6d. 14:11

Už nešvarų Panevėžio bendrovės „Litgrain“ bankrotą administratoriai iš direktoriaus prašė 50 000 eurų

Tuščios kišenės
123RF.com nuotr. / Asociatyvi iliustracija: kišenės gali būti ne tokios ir tuščios, kaip kažkas mėgina parodyti

Teisėsaugos institucijoms bendradarbiaujant teismui perduota trijų Panevėžio bankroto administratorių byla, pažymima antradienį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) paviešintame pranešime.

Panevėžio apygardos prokuratūra perdavė nagrinėti teismui 15-os tomų bylą, kurioje kaltinimai pareikšti trims bankroto administratoriams, vieno jų vadovaujamai bankroto procedūras vykdančiai įmonei ir buvusiam vienos uždarosios akcinės bendrovės direktoriui.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje sėkmingai atliko bendra Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio valdybų pareigūnų grupė, kuriai vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Aidas Amparavičius.

Vykdytos machinacijos padėjo išvengti beveik 200 tūkst. eurų turtinės prievolės.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad panevėžietis bankroto administratorius J.G., būdamas bankroto procedūras galinčios vykdyti įmonės direktorius, kartu su buvusiais bankroto administratoriais G.K. ir A.G. galimai padėjo Panevėžio bendrovės „Litgrain“ tuometiniam direktoriui Mindaugui Šydeikiui pradėti dirbtinį bendrovės neteisminį bankrotą ir išvengti beveik 200 tūkst. eurų turtinės prievolės savo bendrovei, eliminuojant iš bankroto procedūros bendrovės kreditorius.

Už tokių neteisėtų veiksmų atlikimą J.G. ir A.G. iš M.Šydeikio, kaip įtariama, pareikalavo 50 tūkst. eurų atlygio.

Surinkus duomenis apie galimai padarytas nusikalstamas veikas, nurodytiems asmenims pareikšti kaltinimai piktnaudžiavimu tarnyba, padėjimu piktnaudžiauti tarnyba, dokumentų klastojimu bei jų panaudojimu, nusikalstamu bankrotu ir aplaidžiu apskaitos tvarkymu.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2016 metų gegužės pabaigoje, gavus kreditorių pareiškimą. Tyrimo pradžioje taip pat buvo nustatyta, kad G.K. ir A.G. yra teisti 2014 m., todėl po kreipimosi į Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybą prie LR Finansų ministerijos, atitinkamais šios tarnybos direktoriaus įsakymais 2016 m. birželio 27 d. jie buvo išbraukti iš sąrašo kaip bankroto administratoriai ir neteko įgaliojimų.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min