Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Garsiojo pedofilo Čekanavičiaus noro tapti milijonieriumi teismas netenkino (atnaujinta 16.46 val.)

Arvydas (Ervydas) Čekanavičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Arvydas (Ervydas) Čekanavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas paskelbė sprendimą civilinėje byloje, kurioje kelis sykius už seksualinius nusikaltimus teistas kaunietis Arvydas (Ervydas) Čekanavičius prašė iš žiniasklaidos atstovų priteisti jam įspūdingą sumą.

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas paskelbė sprendimą byloje, kurioje iš žurnalistų Dailiaus Dargio ir Sauliaus Pociaus bei bendrovės „Lietuvos rytas“ E.Čekanavičius (gim. 1949 m.) bandė prisiteisti 1,5 mln. litų. Teisėja Ona Gasiulytė nutarė, kad ieškinys netenkintinas.

Du sykius įsiteisėjusiais teismo nuosprendžiais už seksualinius nusikaltimus baustas kaunietis į teismą dėl esą tikrovės neatitinkančių žinių paneigimo, garbės ir orumo gynimo bei neturtinės žalos atlyginimo kreipėsi maždaug prieš penkerius metus.

Teisme paaiškėjo, kad 2004 metais nebeleidžiamo žurnalo „Ekstra“ tuometinis žurnalistas D.Dargis rėmėsi dar 2000-ųjų metų gruodžio 23 dieną kolegos S.Pociaus „Laikinojoje sostinėje“ apie E.Čekanavičių publikuotu rašiniu „Iškrypėliai įžūlėja“.

Esminė pastraipa, kuri užkliuvo ieškovui, S.Pociaus rašinyje skambėjo taip: „Kratos metu pareigūnai rado nuotraukų, kuriose Kaune žinomas pederastas fotografavosi su savo gimdytoja specifinėse pozose.“

Publikacijoje buvo primenami maždaug 1985-ieji metai, kai Kauno teisėsaugos pareigūnams kilo įtarimų dėl E.Čekanavičiaus galimų lytinių santykių su motina.

Ar šie teiginiai žeidžia E.Čekanavičiaus garbę, jau buvo aiškinamasi žurnalistui D.Dargiui iškeltoje baudžiamojoje byloje. Prieš dvejus metus Vilniaus 3-iasis apylinkės teismas rašinio autorių išteisino, išteisinamąjį nuosprendį netrukus patvirtino ir apeliacinės instancijos teisėjų kolegija.

Kaip jau pasakojo 15min.lt, bylą išnagrinėjusi teisėja O.Gasiulytė posėdyje bandė aiškintis, kuo ieškovas grindžia būtent 1,5 mln. litų ieškinį.

Anot ieškovo, 50 tūkst. litų sudaro turtinė žala. E.Čekanavičius esą planavo išleisti knygą „Tamsioji teisingumo pusė“, tačiau 2004-ųjų liepą perskaitę „Ekstros“ straipsnį leidyklos atstovai nutraukė su rašytoju sutartį. Likusią sumą – 1 450 000 litų, sudaro moralinės žalos atlyginimas. „Man padarė didžiulę žalą, kuri neturi precedento mūsų visuomenėje. Padaryta fantastinė žala!“, – yra sakęs E.Čekanavičius.

Ieškinį atmetusi teisėja pažymėjo, kad atmesti ieškinį yra logiška visų pirma dėl to, kad E.Čekanavičius pralaimėjo žurnalistams iškeltą baudžiamąją bylą. Kitas motyvas: šioje byloje buvo paskirta lingvistinė ekspertizė, kurios metu kalbos žinovai patvirtino, jog straipsniuose nėra tiesioginio pranešimo, esą E.Čekanavičius turėjo lytinių santykių su savo motina.

Bandymas tapti milionieriumi E.Čekanavičiui kainuos 3630 litus, kuriuos teismas priteisė iš jo atsakovų naudai už teisinę pagalbą advokatams. Maža to, nesėkmę patyręs ieškovas turės apmokėti 364,95 lito išlaidas, susijusias su procesinių dokumentų įteikimu.

Šiandieninį jam nepalankų teismo verdiktą garsusis pedofilas dar turi teisę apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min