Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Būstą nuo įsibrovėlių gynęs Vilmantas Maksimavičius pasikarščiavo ir žudė: 7,5 metų kalėjimo

Vilmantas Maksimavičius
„Anykštos“ nuotr. / Vilmantas Maksimavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Globos namų gyventojas Vilmantas Maksimavičius pripažintas kaltu dėl nužudymo, dėl pasikėsinimo nužudyti – išteisintas. Vyriškis gynėsi nuo įsibrovimo į jo būstą ir būtinosios ginties ribos peržengtos nebuvo. Tačiau vienas nukentėjusysis mirė po to, kai buvo užpultas jau išbėgęs iš V.Maksimavičiaus kambario – šeimininkas pasivijo auką nesuvaldęs įtūžio.

Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, pripažino Vilmantą Maksimavičių kaltu dėl Deivido Labanausko nužudymo ir skyrė jam septynerių su puse metų laisvės atėmimo bausmę.

Teismas nustatė, kad 2013 m. lapkričio 21 d. Aknystų socialinės globos namų gyventojas V.Maksimavičius peiliu dūrė dviem pas jį į kambarį atėjusiems nukentėjusiesiems ir taip juos sužalojo. Nukentėjusiesiems išbėgus, V.Maksimavičius koridoriuje pasivijo vieną nukentėjusįjį ir dar kartą dūrė peiliu jam į nugarą.

Nukentėjusysis nuo sužalojimų mirė.

V.Maksimavičius buvo kaltinamas ne tik nužudymu, bet ir pasikėsinimu nužudyti. Tačiau teismas dėl pastarosios veikos V.Maksimavičių išteisino, pažymėjęs, kad kaltinamasis sužalojo abu nukentėjusiuosius po to, kai jie, atėję į V.Maksimavičiaus kambarį aiškintis santykių dėl anksčiau tą dieną įvykusio konflikto, jį užpuolė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Peilis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Peilis

Teismas padarė išvadą, kad V.Maksimavičius sužalojo nukentėjusiuosius gindamasis nuo jų pradėto pavojingo kėsinimosi.

Teismas taip pat pažymėjo, kad sužalojimus V.Maksimavičius padarė užpultas savo kambaryje, kuriame nė vienas iš nukentėjusiųjų negyveno ir patekti į jį neturėjo jokio teisėto net formalaus pagrindo.

Todėl, teismo įsitikinimu, V.Maksimavičius dar ir gynėsi nuo įsibrovimo į jo būstą, o tai pagal Baudžiamojo kodekso nuostatas eliminuoja būtinosios ginties ribų peržengiamą.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad V.Maksimavičiaus panaudota gynyba visiškai atitiko kėsinimosi pobūdį ir pavojingumą ir būtinosios ginties ribos peržengtos nebuvo. Tačiau, kaip nuosprendyje nurodė teismas, vienas nukentėjusysis mirė po to, kai buvo užpultas išbėgęs iš V.Maksimavičiaus kambario, t. y. po to, kai šeimininko užpuolimas jo kambaryje jau buvo pasibaigęs.

Teismas tenkino byloje pareikštus civilinius ieškinius – nužudytojo motinai priteisė 15 tūkst. litų, o seseriai – 10 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti.

Teismas konstatavo, kad tuo metu, kai kaltinamasis padarė šį nukentėjusiojo mirtį lėmusį sužalojimą, V.Maksimavičiaus sveikatai ar gyvybei grėsmės nebebuvo ir jam nebebuvo nuo ko gintis. Todėl pripažinta, kad V.Maksimavičius atėmė gyvybę nukentėjusiajam iš pykčio dėl prieš tai sekusio užpuolimo, pažymima Panevėžio apygardos teismo atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Skirdamas bausmę kaltinamajam teismas atsižvelgė į V.Maksimavičiaus atsakomybę sunkinančias aplinkybes – jis nusikalto būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, praeityje yra padaręs smurtinio pobūdžio veikų prieš kitus asmenis, taip pat į jo atsakomybę lengvinančias aplinkybes – nagrinėjamą veiką padarė būdamas ribotai pakaltinamas, dėl padaryto nusikaltimo prisipažino, nusikaltimą padarė išprovokuotas netinkamo nukentėjusiojo elgesio.

Atsižvelgęs į visas aplinkybes, jų tarpusavio ryšį ir kiekvienos iš jų reikšmingumą, teismas V.Maksimavičiui skyrė laisvės atėmimo bausmę, savo dydžiu artimą įstatymo sankcijoje numatytai minimaliai bausmei.

Teismas taip pat tenkino byloje pareikštus civilinius ieškinius – nužudytojo motinai priteisė 15 tūkst. litų, o seseriai – 10 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min