Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros darbuotojos bei statybininkas Šiaulių daugiabučių renovacijos byloje lieka nuteisti

Šiauliuose yra nemažai renovuotinų namų, tačiau iki šiol realūs darbai net neprasidėjo.
Vadimo Simutkino nuotr. / Asociatyvinė iliustracija
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių apygardos teismas atmetė nuteistųjų skundus byloje dėl korupcijos vykdant daugiabučių modernizavimą.

Antradienį teismas atmetė Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros prie Aplinkos ministerijos Šiaulių padalinio vyresniosios specialistės Birutės Jankauskienės ir konsultantės, statybos techninės priežiūros vadovės Elvyros Balčiūnienės apeliacinius skundus.

Teismas B.Jankauskienę ir E.Balčiūnienę pripažino kaltomis dėl dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo. Joms skirtos 3 tūkst. 250 litų baudos. Be to, E.Balčiūnienei atimta teisė vieneriems metams užsiimti veikla, susijusia su ypatingo statinio statybos techninės priežiūros vadovo pareigomis.

Šioje baudžiamojoje byloje kaltu dėl padėjimo piktnaudžiauti pripažintas ir statybų vadovas Antanas Kontrimas, jis taip pat nubaustas  3 tūkst. 250 litų bauda.

STT Šiaulių valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad vykdant rangos darbų konkursus dėl keleto daugiabučių namų renovavimo Šiauliuose ir Kelmėje buvo klastojami dokumentai ir piktnaudžiaujama tarnyba, rengiamų konkursų sąlygose reikalavimai pateikiami taip, kad būtų suteikiama galimybė iš anksto numatytai statybų bendrovei dalyvauti konkursuose ir juos laimėti.

Šiaulių apylinkės teismui yra perduota dar viena byla dėl galimos korupcijos vykdant renovaciją, pažymima Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovų penktadienį paviešintame pranešime.

2013 metų rudenį Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai kartu su STT pareigūnais baigė 35 tomų ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos, vykdant Šiaulių valstybinės kolegijos pastato rekonstrukciją ir daugiabučių namų modernizavimo programą Šiaulių apskrityje.

Šioje 18 nusikalstamų veikų epizodų baudžiamojoje byloje įtarimai dėl kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo, sukčiavimo, turto iššvaistymo ir apgaulingos apskaitos tvarkymo pareikšti 11 fizinių ir 5 juridiniams asmenims.

STT Šiaulių valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad organizuojant Šiaulių kolegijos pastato rekonstrukcijos procesą tuo suinteresuoti asmenys siekė neteisėtu būdu laimėti 3 milijonų litų vertės statybos darbų, finansuojamų iš Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšų, konkursą ir taip sukčiaujant neteisėtai užvaldyti daugiau kaip 300 tūkstančių litų. Dėl šio nusikaltimo įtarimai pareikšti buvusiam Šiaulių kolegijos viešųjų pirkimų komisijos pirmininkui, dviem statybų darbus Šiaulių mieste vykdžiusioms bendrovėms ir jų vadovams, kitų įmonių vadovams tarpininkavusiems (dariusiems įtaką) perduodant kyšius.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat nustatyta, kad vykdant rangos darbų konkursus ir konsultuojant suinteresuotus asmenis dėl 9 daugiabučių namų renovavimo proceso Šiaulių apskrityje (Šiauliuose, Naujojoje Akmenėje, Kuršėnuose, Ventoje) buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir kyšininkaujama, rengiamų konkursų sąlygose reikalavimai buvo pateikiami taip, kad būtų sudaroma galimybė konkursus laimėti iš anksto sutartoms statybų bendrovėms.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min