Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 11d. 17:13

Buvę Anykščių rajono biurokratai Antanas Katliorius ir Alvydas Timinskas stos prieš teismą

Bylos nagrinėjimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bylos nagrinėjimas

Milijoninės vertės viešojo pirkimo konkurso bylą prokurorai perdavė teismui.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai perdavė nagrinėti teismui nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu kaltinami du anykštėnai – 51 metų Antanas Katliorius ir 47 metų Alvydas Timinskas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Anykščių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas A.Katliorius ir vyresnysis specialistas A.Timinskas, kaip įtariama, galėjo atlikti neteisėtus veiksmus ir sudaryti išskirtines sąlygas tam, kad viena uždaroji akcinė bendrovė laimėtų daugiau kaip milijono vertės viešojo pirkimo konkursą – 1 085 900 litų vertės melioracijos statinių rekonstravimo darbų pirkimą.

Prokurorai teigia, kad teismui perduotoje baudžiamojoje byloje surinkta pakankamai duomenų, patvirtinančių, kad kaltinamieji galėjo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi organizuojant viešojo pirkimo konkursą ir nulemiant jo rezultatus, t.y. galėjo padaryti nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 228 str. 1 d.

Ikiteisminį tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai.

Nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams baudžiamoji byla perduota Anykščių rajono apylinkės teismui, valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikys  Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi arba viršijęs įgaliojimus, jeigu dėl to žalos patyrė valstybė, Europos sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, baudžiamas bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytą veiką siekdamas turtinės ar kitokios asmeninės naudos, jeigu nebuvo kyšininkavimo požymių, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo, pažymima Panevėžio apygardos prokuratūros viešųjų ryšių vyriausiosios specialistės Vidos Bielskytės parengtame ir antradienį išplatintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min