TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs advokatas Albertas Kučinskas nuteistas už kyšininkavimą, o buvusi prokurorė Vilma Grabauskaitė nubausta už piktnaudžiavimą tarnyboje

Vilma Grabauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilma Grabauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Uostamiestyje paskelbtas nuosprendis iš praktikuojančių advokatų sąrašų išbrauktam advokatui A.Kučinskui ir buvusiai prokurorei V.Grabauskaitei.

Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus trijų teisėjų kolegija paskelbė nuosprendį iš praktikuojančių advokatų sąrašų išbrauktam advokatui A.Kučinskui ir buvusiai prokurorei V.Grabauskaitei.

Teismas pripažino A.Kučinską kaltu pažadėjus klientams už 2500 Lt dydžio kyšį paveikti prokurorę taip, kad būtų nutrauktas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje. Kaltinamasis pateikė reikalavimą prokurorei paveikti šioje byloje nukentėjusįjį ir liudytoją duoti melagingus parodymus bei pagaminti netikrus dokumentus, taip pat reikalavimą dėl poveikio nukentėjusiajam ir liudytojui duoti melagingus parodymus pateikė jo kontoroje dirbančiam advokato padėjėjui – tokiu būdu jis organizavo nusikalstamas veikas, įtraukdamas kitus asmenis, planuodamas, koordinuodamas jų veiksmus ir jiems vadovaudamas. A.Kučinskui paskirta 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė bei, pridėjus kitu teismo nuosprendžiu paskirtą baudą, 9100 Lt dydžio bauda.

Laisvės atėmimo bausmė paskirta atlikti atviroje kolonijoje.

A.Kučinskas buvo kaltinamas ir nesunkiu sveikatos sutrikdymu, fizinio skausmo sukėlimu, savavaldžiavimu, sukčiavimu ir papirkimu, tačiau teismas jį išteisino nenustatęs, jog buvo padarytos veikos, turinčios inkriminuotų nusikaltimų požymių.

V.Grabauskaitė nubausta 9100 Lt dydžio bauda už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, trukdymą ikiteisminio tyrimo pareigūno veiklai, poveikio liudytojui ir nukentėjusiajam darymą duoti melagingus parodymus, apklausos protokolų klastojimą ir naikinimą. Dėl kaltinimo kyšininkavimu moteris išteisinta neįrodžius, kad ji dalyvavo padarant šią nusikalstamą veiką.

Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui paduodant skundą per Klaipėdos apygardos teismą, pažymima antradienį išplatintame teismo pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min