Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 5d. 12:52

Buvęs Alytaus meras Valdas Kuzabavičius pripažintas sukčiavęs

Valdas Kuzabavičius
Valdas Kuzabavičius

Kauno apygardos teismas po beveik trejų metų bylos nagrinėjimo paskelbė nuosprendį ir kaltu dėl didelės vertės svetimo turto iššvaistymo, sukčiavimo, apgaulingos apskaitos tvarkymo pripažino buvusį Alytaus miesto merą Valdą Kuzabavičių ir jo bendrininką statybos paslaugų įmonės „RVK“ generalinį direktorių Arūną Umbrazą.

Buvusiam Alytaus miesto merui bei garbės piliečiui V.Kuzabavičiui dar kovo 5 dieną paskelbtu nuosprendžiu skirta 39 tūkst. litų dydžio bauda, A.Umbrazai – 26 tūkst. litų, kurias teismas įpareigojo sumokėti per vienerius metus.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, jog V.Kuzabavičius, vadovaudamas bendrovei „RVK“, veikdamas bendrininkų grupėje kartu su „RVK“ generaliniu direktoriumi A.Umbraza, iššvaistė šimtatūkstantines įmonės pinigines lėšas.

V.Kuzabavičius, turėjęs jokios veiklos nevykdančios įmonės akcijų, pardavė jas už keliasdešimt kartų didesnę sumą UAB „RVK“. Akcijų kaina siekė 800 tūkst. litų.

Teisminio nagrinėjimo metu taip pat nustatyta, jog įmonėje buvo mokami neoficialūs atlyginimai – beveik 120 tūkst. litų statybininkams išmokėta „juodais“ pinigais.

„Įmonės vadovai, siekdami pagrįsti „vokeliuose“ išmokėtus pinigus, darbų vadovui nurodė sudaryti fiktyvias sutartis, jog jis ir jo mama tariamai UAB „RVK“ parduoda paveikslus“, – nusikaltimo schemą atskleidė ikiteisminį tyrimą organizavęs ir valstybinį kaltinimą teisme palaikęs Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Gintaras Eidukevičius.

Išsiaiškinta, jog įmonei parduoti du paveikslai jau seniai kabėjo tos pačios bendrovės patalpose, o už juos vienai šeimai tariamai buvo sumokėta beveik 150 tūkst. litų.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba Kauno apygardos valdybos pareigūnai nustatė dar vieną nusikalstamos veikos epizodą, kurį taip pat bandyta labai „išradingai“ pridengti.

Įmonės akcininkas V.Kuzabavičius, pasiėmęs 82 tūkst. litų grynųjų įmonės pinigų, nurodė administratorei sukurti tariamai atliktą nekilnojamojo turto kainų rinkos tyrimą ir tokiu būdu pagrįsti, kur buvo panaudoti pinigai.

Įmonės administratorė rinkos tyrimui įforminti panaudojo jos pačios universitete rašytą magistro darbą, kuris įmonės apskaitoje buvo įformintas jau kaip realiai atliktas rinkos tyrimas. 

„Džiaugiamės, jog didžioji dauguma įmonės darbuotojų nepabijojo liudyti teisme. Elgėsi drąsiai, pilietiškai, geranoriškai prisidėjo atskleidžiant nusikalstamas veikas“, – kalbėjo prokuroras.

Buvęs Alytaus miesto meras V.Kuzabavičius ir jo bendrininkas A.Umbraza turės atlyginti įmonei bei valstybei padarytą turtinę žalą, kuri siekia beveik milijoną litų.

Jei žala geruoju nebus atlyginta, priteista pinigų suma bus išieškota iš ikiteisminio tyrimo metu areštuoto nuteistųjų turto.

Šį pirmadienį Kauno apygardos prokuratūros vyriausiosios specialistės komunikacijai Vaidos Kibirkštytės paviešintame pranešime pažymima, kad šis Kauno apygardos teismo nuosprendis šiandieną jau yra įsiteisėjęs.

Buvusio Alytaus miesto mero V.Kuzabavičiaus pavardė nuskambėjo dar vienoje turto pasisavinimo ir iššvaistymo byloje. V.Kuzabavičius kaltinamas tuo, kad pasiūlęs investuoti į statybų projektą Kaune, iš „Šiaulių plento grupės“ vadovo Alfonso Armalo pasisavino 4 milijonus litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min