Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs Kauno miesto savivaldybės vicemeras Kęstutis Kriščiūnas padėjęs bendrapartietei už savivaldybės pinigus suremontuoti butą, stos prieš teismą

Kęstutis Kriščiūnas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kęstutis Kriščiūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė, bendradarbiaujama su STT Kauno valdybos pareigūnais, teismui perdavė didelį atgarsį visuomenėje sukėlusią Kauno miesto savivaldybės valstybės tarnautojų baudžiamąją bylą.

Kauno apygardos prokuratūra praneša, kad ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai nustatė, kad Kęstutis Kriščiūnas., dirbdamas Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotoju, siekdamas, jog jo gera draugė, bendrapartietė Zita Zalagėnaitė išvengtų asmeninių išlaidų, nurodė UAB Panemunės butų ūkio generaliniam direktoriui Tomui Pilviniui iš bendrovės biudžeto nupirkti Z. Zalagėnaitei buto remontui reikalingas statybines medžiagas ir kitas priemones.

Be to, K. Kriščiūnas neteisėtai nurodė T. Pilviniui nupirkti jo asmeniniam automobiliui keturias naujas žiemines padangas, akumuliatorių, suremontuoti jo asmeninį automobilį, o išlaidas apmokėti iš bendrovės sąskaitos.

Taip pat ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad K.Kriščiūnas nurodė VšĮ Automobilių stovėjimo aikštelių direktoriui A. Puidokui suremontuoti K. Kriščiūno automobilio priekinių durelių spyneles, o po kurio laiko paprašė dar ir suremontuoti ratus – atlikti automobilio ratų geometrinę patikrą. Algimantas Puidokas, suklastodamas dokumentus, už šias paslaugas sumokėjo iš bendrovės lėšų.

„Dėl neteisėtų Kęstučio Kriščiūno veiksmų Kauno miesto savivaldybė patyrė didelę žalą. Buvo paminti bendruomenės, tarybos nario, atstovaujamos institucijos ir aukštas pareigas užėmusio valstybės tarnautojo interesai. Tai pakenkė Kauno miesto savivaldybės įvaizdžiui bei tarybos autoritetui“, – kalbėjo N. Urbonavičienė.

Dėl šių nusikalstamų veikų K. Kriščiūnui pateikti kaltinimai piktnaudžiavimu, T. Pilviniu – piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir turto iššvaistymu. K. Kriščiūno bendrapartietė Z. Zalagėnaitei kaltinama bendrininkavimu, piktnaudžiavimu ir turto iššvaistymu.

Baudžiamojon atsakomybėn taip pat patrauktas ir šiuo metu VšĮ Automobilių stovėjimo aikštelių direktoriumi dirbantis A. Puidokas, kuris kaltinamas piktnaudžiavimo organizavimu ir turto iššvaistymu.

„Algimantas Puidokas, siekdamas išlaikyti gerus ir draugiškus santykius su Kęstučiu Kriščiūnu, iš bendrovės pinigų apmokėjo blogai besidarinėjusių Kęstučio Kriščiūno asmeninio automobilio durelių remontą bei ratų montavimo ir balansavimo išlaidas“, – rašoma kaltinamajame akte.

Prieš teismą taip pat stos UAB Kauno komunaliniame ir butų ūkyje mechaniku dirbęs J.R., kuris kaltinamas padėjęs minėtiems valstybės tarnautojams piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, klastoti dokumentus ir švaistyti jo žinioje buvusį turtą.

Kaltinamiesiems ikiteisminį tyrimą kontroliavusi prokurorė skyrė kardomąsias priemones – rašytinius pasižadėjimus neišvykti.

Baudžiamasis kodeksas už šiuos nusikaltimus numato maksimalią laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min