Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 30d. 09:35

Buvęs Klaipėdos apylinkės prokuroras atsidurs teisme

Temidė
Trakų rajono apylinkės teismo nuotr. / Temidė

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl tarnybos pareigų neatlikimo, kuriame įtarimai pareikšti buvusiam prokurorui Irmantas Valužis, dirbusiam Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūroje.

Generalinis prokuroras Darius Valys 2012 metų spalio mėnesį I. Valužis atleido iš pareigų už prokuroro vardo pažeminimą, o ikiteisminis tyrimas, siekiant  objektyvumo ir nešališkumo, buvo pavestas atlikti STT Šiaulių valdybai.

Ikiteisminio tyrimu metu nustatyta, kad I. Valužis neatliko savo pareigų, t. y.  organizuodamas ikiteisminio tyrimo įstaigose atliekamus ikiteisminius tyrimus ir juos kontroliuodamas 119-oje ikiteisminių tyrimų laiku nepriėmė reikalingų  procesinių sprendimų. Kai kuriuos ikiteisminius tyrimus prokuroras nutraukė neatlikęs būtinų proceso veiksmų, pažeisdamas įstatymo nustatytus terminus, jų neatnaujinęs, kitus – vilkino, nevykdė ikiteisminio tyrimo atlikimo prokuroro kontrolės, nepriėmė galutinių sprendimų. Tokiais veiksmais I. Valužis šiurkščiai pažeidė duotą prokuroro priesaiką, sumenkino prokuratūros, kaip teisėtumą ir teisingumą užtikrinančios teisėsaugos institucijos, autoritetą visuomenėje.

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras kaltinamąjį aktą kartu su bylos medžiaga perdavė Klaipėdos apygardos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

01:20
03:13
13:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min