Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Buvęs Klaipėdos ligonių kasos vadovas Alfridas Bumblys galutinai išteisintas

Įstatymas ir teisingumas
123rf.com / Įstatymas ir teisingumas
Šaltinis: BNS
0
A A

Uostamiestyje teismas paskelbė, kad buvęs Klaipėdos teritorinės ligonių kasos vadovas Alfridas Bumblys išteisintas pagrįstai.

Klaipėdos apygardos teismas ketvirtadienį atmetė prokuratūros ir civilinės ieškovės Klaipėdos universitetinės ligoninės apeliacinius skundus dėl buvusio Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktoriaus išteisinimo.

60 metų Alfridui Bumbliui buvo pateikti kaltinimai piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, kai jis atsisakė svarstyti Klaipėdos universitetinės ligoninės prašymus dėl šios ligoninės sutarčių papildymo teiktinomis psichiatrijos paslaugomis.

Tokiais veiksmais, pasak prokuratūros, kaltinamasis diskreditavo valstybės tarnautojo vardą, sumenkino valstybės institucijų – Klaipėdos teritorinės ligonių kasos bei Valstybinės ligonių kasos – autoritetą, šioms institucijoms ir valstybei padarė didelę neturtinę žalą, o Klaipėdos universitetinei ligoninei – ir didelę turtinę žalą.

A.Bumblys kaltės nepripažino ir teigė, kad atlikdamas pareigas vadovavosi įstatymais, kai kuriuos sprendimus pagal nustatytą tvarką priėmė kolegialiai. Apylinkės teismas pareigūno veiksmuose nenustatė nusikaltimo požymių, todėl jį išteisino.

Apygardos teismas konstatavo, kad A.Bumblys, būdamas Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktoriumi ir priimdamas sprendimus dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės prašymų, neveikė vienasmeniškai, sprendimai priimti kolegialiai, sprendimų priėmimui buvo sudaroma grupė, kuri posėdžių metu ir spręsdavo prašymus.

„Tai, kad direktorius, anot apeliantų, turėjo lemiamą įtaką priimant civilinę ieškovę netenkinančius sprendimus, esmės nekeičia, nes nenustatyti faktai, kad išteisintasis vertė komisijos narius netenkinti ligoninės prašymų, jiems grasino, juos papirko ar pan.“, – rašoma teismo pranešime.

Teisėjų kolegija sutiko su pirmosios instancijos teismo padaryta išvada, kad A.Bumblys, priimdamas ligoninės netenkinančius sprendimus, juos argumentavo, atsižvelgęs į tuo metu buvusį teisės aktų reglamentavimą. Be to, aukštesniojo teismo manymu, direktoriaus sprendimų pasekmių nepajautė nei ligoninės pacientai, nei personalas, o Klaipėdos apskrityje tuo metu iš tiesų nebuvo poreikio didinti psichiatrijos paslaugų teikimą.

Nutartyje pabrėžta, kad apylinkės teismo išteisinamasis nuosprendis priimtas tinkamai pritaikius baudžiamąjį įstatymą.

Ši Klaipėdos apygardos teismo nutartis dar galės būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min