Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 birželio 18d. 10:06

Buvęs Kriminalinės policijos biuro vadovas Algirdas Matonis prisipažino vairavęs neblaivus

Algirdas Matonis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algirdas Matonis

Buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovas Algirdas Matonis trečiadienį prisipažino kaltas dėl vairavimo išgėrus.

„Pripažįstu, kad mano veiksmuose buvo pažeidimo požymių“, – teismo posėdyje sakė A.Matonis.

Jis neblaivus prie vairo įkliuvo kovo 22 dieną, po šio įvykio jis atleistas iš Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininko pareigų.

Pareigūnui medicinos įstaigoje nustatytas 1,71 promilės girtumas. Tuo metu kovo 26 dienos medicininės apžiūros neblaivumui nustatyti aktas patvirtina, kad A.Matonio kraujyje rasta 2,19 promilės alkoholio.

A.Matonio advokatas Ugnius Pėdnyčia teismui paaiškino, kad jo klientas tąkart buvo susitikęs su slaptu policijos bendradarbiu, kurį įvardija kaip SBA. Šis sodyboje jam pateikė svarbios informacijos apie nusikaltimus, kurie netrukus gali būti įvykdyti.

„A.Matonis, siekdamas užkirsti kelią nusikalstamoms veikoms, nusprendė vykti į Vilnių, kur saugiai, iš Policijos departamento vyriausybiniu ryšiu, ketino susisiekti su kitais pareigūnais“, – sakė U.Pėdnyčia.

Jis pridūrė, kad vairavimas esant neblaiviam ne visada yra pažeidimas, egzistuoja ir būtinasis reikalingumas, o A.Matonis padarė formalų Kelių eismo taisyklių pažeidimą, „siekė užkardyti pateiktos informacijos grėsmes“.

A.Matonis taip pat bylinėjasi dėl atleidimo iš tarnybos – Vilniaus apygardos administracinis teismas gegužės 7 dienos nutartimi priėmė nagrinėti A.Matonio skundą atsakovui Policijos departamentui dėl įsakymo, kuriuo jis atleistas iš vidaus tarnybos, sprendimo panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus.

„Pripažįstu, kad mano veiksmuose buvo pažeidimo požymių“, – teismo posėdyje sakė A.Matonis.

Jis prašo panaikinti Lietuvos policijos generalinio komisaro kovo 31 dienos įsakymą, kuriuo buvo atleistas iš vidaus tarnybos; panaikinti Policijos departamento balandžio 1 dienos sprendimo dalį, kuria atsisakyta atleisti jį iš vidaus tarnybos pačiam prašant; pakeisti atleidimo iš pareigų teisinį pagrindą ir pripažinti, kad iš pareigų atleistas savo noru nuo balandžio 8 dienos.

Pareiškėjas mano, kad įsakymas priimtas pažeidžiant tarnybinio patikrinimo procedūras, nesudarius galimybės pateikti visų paaiškinimų, neišsprendus visų jo prašymų.

Pasak A.Matonio, tarnybinis patikrinimas jo atžvilgiu atliktas tendencingai, skubotai, nuodugniai neištyrus visų aplinkybių, reikšmingų jo veiksmams įvertinti, o tarnybinio patikrinimo išvada prieštarauja Konstitucijai, pažeidžia teisingumo, proporcingumo, lygiateisiškumo principus. Pareiškėjo teigimu, Policijos departamentas nepagrįstai atsisakė tenkinti jo prašymą atleisti iš vidaus tarnybos paties prašymu.

Tuo metu LKPB jau turi naują vadovą – juo tapo buvęs Ukmergės policijos viršininkas Rolandas Kiškis.

Iš policijos atleistas A.Matonis nuo balandžio pradžios įsidarbino įmonėje „Gelsauga“. Tai yra dukterinė „Lietuvos geležinkelių“ įmonė, kuri rūpinasi objektų apsauga ir teikia kitas paslaugas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min