Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 11d. 12:19

Buvęs „Mažeikių vandenų“ direktorius pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo

Mažeikiai
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr. / Mažeikiai

Šiaulių apygardos teismas, išnagrinėjęs Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Andrej Mirnyj pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, kaltu dėl kyšininkavimo pripažino buvusį bendrovės „Mažeikių vandenys“ direktorių Vytautą Mažeikį.

V.Mažeikiui nuspręsta skirti galutinę 16947 eurų baudą. Taip pat iš jo nuspręsta konfiskuoti kaip kyšius gautus 14900 eurų.

Kaltais dėl papirkimo pripažinti ir dvejų įmonių atstovai – R.G. ir D.L., kurie privalės sumokėti daugiau nei 16 tūkstančių eurų ir daugiau nei 2 tūkstančių eurų dydžio baudas.

Ikiteisminio tyrimo metu Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai nustatė, kad buvęs bendrovės „Mažeikių vandenys“ direktorius iš įvairių įmonių atstovų bendrai priėmė beveik 15 tūkstančių eurų kyšių už tai, kad šios įmonės laimėtų bendrovės „Mažeikių vandenys“ organizuojamus mažos vertės viešuosius pirkimus.

Tai jau antroji baudžiamoji byla dėl šios bendrovės, kuri buvo baigta baudžiamuoju įsakymu, t.y. kaltinamiesiems pripažinus savo kaltę, todėl teismas skyrė net trečdaliu sumažintas baudas.

Dar viena baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl padėjimo kyšininkauti ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo pareikšti bendrovės „Mažeikių vandenys“ vyriausiajai finansininkei B.J., o vienos privačios bendrovės vadovas D.M. kaltinamas buvusio „Mažeikių vandenys“ direktoriaus V.Mažeikio papirkimu, šiuo metu įprasta tvarka nagrinėjama Šiaulių apygardos teisme.

STT atlikto ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2017-ųjų spalio mėnesį privačios uždarosios akcinės bendrovės vadovas D.M. už tai, kad jo vadovaujamai bendrovei „Mažeikių vandenys“ išrašyta beveik 8 tūkstančių eurų (be PVM) sąskaita už nustatytus nuotekų užterštumo viršijimus būtų panaikinta, davė 2 tūkst. eurų kyšį kaltu pripažintam pastarosios bendrovės vadovui.

Pusę šios sumos direktorius V.Mažeikis perdavė „Mažeikių vandenys“ vyriausiajai finansininkei B.J. ir nurodė anuliuoti išrašytą sąskaitą. Dėl to bendrovė patyrė beveik 8 tūkstančių eurų nuostolį.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą ir išaiškėjus nusikaltimui, „Mažeikių vandenys“ minėtai privačiai bendrovei dar kartą pateikė sąskaitą už nustatytus pažeidimus – bendrovė ją apmokėjo.

Be to, STT Šiaulių valdybos pareigūnai šiuo metu tęsia dar du ikiteisminius tyrimus dėl galimos korupcijos bendrovės „Mažeikių vandenys“, kurios steigėja – Mažeikių rajono savivaldybė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min