TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs narkomanas Jonas: gramas heroino laisvėje kainuoja 200 Lt, kalėjime apie 1, 5 tūkst. Lt

10 gramų heroino
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / 10 gramų heroino
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs narkomanas Jonas „Žinių radijo“ laidoje pareiškė, kad teisėsauga nekalba apie narkotikus įkalinimo įstaigose, nes nenori turėti problemų su narkotikų pardavėjais.

„Kiek aš žinau, visoje Europos Sąjungoje tik Lietuva ir Kipras neturi metadono gydymo programos kalėjimuose. Kažkam neapsimoka, kad būtų gydymas kalėjime. Jeigu gramas heroino laisvėje kainuoja 200 Lt,  o kalėjime apie 1, 5 tūkst., tai tas verslas kažkam yra naudingas.

„Metadonas yra kaip vaistas. Žmogus, sergantis diabetu, gauna insuliną. Su metadonu tas pats. Žmogus taip pat jaučiasi, negali paeiti“, – „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ sakė metadono programos dalyvis.

Tikrina ne visus

Jonas prisiminė situaciją, kada kalėjime buvo pastatytas specialus aparatas, kuris tik pajutęs menkiausias ore esančias narkotikų daleles pradėdavo pypsėti. Deja, jis pypsėdavo tik tada, kai vaikščiodavo kalėjimo darbuotojai.

Jonas prisiminė situaciją, kada kalėjime buvo pastatytas specialus aparatas, kuris tik pajutęs menkiausias ore esančias narkotikų daleles pradėdavo pypsėti. Deja, jis pypsėdavo tik tada, kai vaikščiodavo kalėjimo darbuotojai. Kai eidavo kaliniai, nebūdavo jokių garsų. Galiausiai aparatas dingo su visam.

Ar kalėjime, kur nėra metadono gydymo programos, o narkotikai nėra legalūs ir kainuoja milžiniškus pinigus, galima išsigyti priklausomybę narkotikams? Jonas vienareikšmiškai atsakė, kad ne. Jo tikinimu, tam ir yra reikalingos metadono programos, kurios padėtų asmenims, turintiems tokių problemų.

„Yra įrodyta, kad žmogaus organizmui kenkia ne pats vartojimas, o abstinencija“, – patikino Jonas.

Heroino apyvarta – 100 mln. Lt

Jei metadono būtų kalėjimuose, pasak nuo narkotikų priklausomo Jono, ši medžiaga labai padėtų narkomanams bei pristabdytų nelegalų verslą.

„Pirma, tai būtų sumažintas narkotikų vartojimas kalėjimuose. Mano pažįstami, bent 80 proc. jų, AIDS užsikrėtė ne kur kitur, o kalėjime. Ten nėra švirkštų, tik vienas, kuris yra paveldimas, keliauja per 100 žmonių. Nėra sąlygų jo išplauti ar dezinfekuoti.“

„Yra vierchai kalėjimuose. Jeigu tu geri metadoną, tai tu esi pačios žemiausios kastos gaidys. Tu esi niekas. Jeigu nori būti toks kaip visi, būk malonus, skambink į laisvę ir tegu tavo tėvai parduoda namą, automobilį, o tu vartok heroiną. Tada būsi toks kaip visi.“

Vadinamieji vierchai, Jono teigimu, narkotikų nevartoja. Jiems narkotikai reikalingi tik tam, kad galėtų manipuliuoti tais kaliniais, kurie turi priklausomybę.

Lietuvoje yra registruota apie 5500 probleminių opiatų vartotojų, per metus sugeneruojančių apyvartą, kuri prilygsta 100 mln. Lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min