Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs narkomanas: malonumai baigėsi akimirksniu, dabar rūpi tik egzistencija

Rusijoje yra 2,5 mln. narkomanų.
Photos.com / .
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Buvęs narkomanas, dabar metadono programos dalyvis Jonas „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ pasakojo, kad priklausomybė narkotikams išsivystė vos 17 metų, kai pasekęs draugo pavyzdžiu jis nusprendė išmėginti tai, kas atrodė „taip malonu“. Nuo to laiko jau prabėgo 25-eri metai.

„Nuo 2001-ųjų metų dalyvauju metodono programoje. Aišku, stebuklas neįvyko: pačią pirmą dieną pradėjęs vartoti metadoną nemečiau visko ir netapau pavyzdingu. Tai truko metus, dvejus, kol viskas susigulėjo. Nuo 2003 metų nevartoju nieko, išskyrus metadoną“, – patikino Jonas.

Be gydymo neišgyventų

Vyro tikinimu, jeigu būtų nutrauktas metadono gydymas, jis neabejotinai vėl pradėtų vartoti narkotikus, kurie jį nutemptų į tą pačią duobę, iš kurios taip sunkiai lipo: „Abejoju, ar net mano organai sugebėtų dirbti normaliai be metadono.“

Jonas tikino, kad šiandien jis jaučiasi visavertis pilietis tik dėl to, kad vartoja metadoną: jo dozės poveikis trunka iki 36 valandų, tačiau naują dozę priklausomi asmenys geria po 24 val. Būtent tai padeda jiems jaustis gerai.

Jonas pasakojo, kad pradedantysis narkomanas kasdien išleidžia po 60–100 Lt, o tie, kurie narkotikus vartoja kelerius metus, vidutiniškai per dieną išleidžia 200 Lt.

Pašnekovo tikinimu, daugelis narkomanų nori dalyvauti metadono programoje. Vyras tikino, kad jie nori jaustis normaliai, nebejausti nuolatinio raumenų tempimo, pykinimo ir kitų abstinencijos simptomų.

„Malonumas jaučiamas tik pirmus mėnesius, o vėliau žmonės metadoną organizuojasi tam, kad galėtų gyventi, jie susiorganizuoja tuos pinigus tam, kad pataisytų sveikatą ir jaustųsi normaliai, kad galėtų normaliai egzistuoti, vaikščioti ir valgyti. Jokios kalbos apie malonumus“, – tikino metadono programos dalyvis.

200 litų narkotikams per dieną

Jonas pasakojo, kad pradedantysis narkomanas kasdien išleidžia po 60–100 Lt, o tie, kurie narkotikus vartoja kelerius metus – vidutiniškai per dieną išleidžia 200 Lt. Vyro tikinimu, jei mokesčių mokėtojai skirtų bent po 3 Lt metodono programai, atsirastų daugiau priklausomų asmenų, kurie nebijotų pripažinti savo problemos, nes žinotų, kad jiems bus padėta.

Dabar jie yra priversti kone kasdien vykti į taborą, kur išleidžia didžiules sumas pinigų.

„Viena troba tabore suprekiauja apie 150 tūkst. litų. O jūs įsivaizduokit, kiek ten tų trobų yra. Čigonai gerai gyvena, taboras jiems yra darbo vieta. Mačiau, kaip čigonės dedasi tūkstančius eurų į savo sąskaitas“, – tikino Jonas.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min