2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Buvęs NŽT Vilniaus skyriaus vadovas A.Juška lieka nuteistas dėl piktnaudžiavimo

2020 m. rugpjūčio 27 d. Vilniaus apygardos teismas atmetė buvusio Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos Vilniaus miesto skyriaus vedėjo Arvydo Juškos apeliacinį skundą. Buvęs NŽT Vilniaus miesto skyriaus vedėjas lieka nuteistas dėl piktnaudžiavimo, jam skirta 12,5 tūkst. eurų bauda, rašoma STT ketvirtadienį paviešintame pranešime.
Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus miesto skyriaus vedėjas Arvydas Juška
Buvęs Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus miesto skyriaus vedėjas Arvydas Juška / Šarūno Mažeikos (delfi.lt) nuotr.

Bylos duomenimis, kurioje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai, buvęs NŽT Vilniaus miesto skyriaus vedėjas, neturėdamas teisėto pagrindo, pasirašė įsakymą dėl valstybinės žemės išnuomojimo ne aukciono būdu vienai uždarajai bendrovei. Vėliau šio įsakymo pagrindu pasirašė valstybinės žemės nuomos sutartį, dėl kurios uždaroji akcinė bendrovė įgijo turtinę teisę į valstybinės žemės sklypą Vilniuje, Eišiškių plente 54 metų laikotarpiui.

Šio sklypo vidutinė rinkos vertė, VĮ „Registrų centras“ duomenimis, siekė 313 tūkst. eurų.

Anksčiau A.Juška Vilniaus m. apylinkės teismo 2019 m. balandžio 18 d. baudžiamuoju įsakymu buvo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo, jam skirta beveik 11,3 tūkst. eurų dydžio bauda ir 2 metus atimta teisė būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas. A.Juška apskundė šį teismo sprendimą ir kreipėsi į teismą prašydamas surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Taip pat anksčiau įvyko dar vienas teismo sprendimas buvusio NŽT Vilniaus miesto skyriaus vedėjo atžvilgiu – Vilniaus miesto apylinkės teismo 2019 m. birželio 18 d. baudžiamuoju įsakymu dėl piktnaudžiavimo A.Juškai buvo skirta didesnė nei 6,25 tūkst. eurų bauda.

2020 m. sausio 23 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas, apibendrinęs dviejų baudžiamųjų bylų sprendimus, A.Juškai skyrė subendrintą 12,5 tūkst. eurų baudą.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min