Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 15d. 21:00

Buvęs „Radiocentro“ laidų vedėjas P.Bukauskas – sukčius ar lošimo manijos auka?

Paulius Bukauskas 15min tyrimas
„Facebook“ nuotr. / Paulius Bukauskas

Gruodžio pradžioje „Mac LT“ „Facebook“ grupėje internautai ėmė guostis tuo, jog pakliuvo į „Radiocentro“ laidų vedėjo Pauliaus Bukausko aferų tinklą. 31-erių metų vyro akiratyje – viešoje erdvėje parduodami „Apple“ gaminiai. Paėmęs prekes, jis pateikdavo suklastotą banko pavedimo išrašą, o realiai pinigų nepervesdavo. Šiemet dėl šio vyro veiksmų Vilniuje pradėti 7 ikiteisminiai tyrimai.

Dabar jau buvęs radijo stoties „Radiocentras“ laidų vedėjas Paulius Bukauskas pats save įklampino į didžiulį melagysčių liūną.

Policija ir žiniasklaida sulaukė nukentėjusiųjų būrio signalų – žmonės skundžiasi praradę pinigų ir susigadinę nemažai nervų.

Pats P.Bukauskas 15min.lt ​sutiko pateikti atvira išpažintimi vadinamą savo istorijos versiją: kaip visuomenėje pažįstamas balsas tapo kompiuterius apgaulės būdu iš žmonių viliojančiu sukčiumi?

Viskas, anot Pauliaus, prasidėjo nuo priklausomybės azartiniams lošimams, tęsėsi prasiskolinimu banditams, baime dėl jų grasinimų, o užsibaigė desperatiškais veiksmais, ieškant, iš kur gauti pinigų nuraminti jo galvos medžiotojus.

P.Bukauskas teigia praradęs viską – šeimą, darbą, sveikatą, ramybę, tačiau ne ką laimingesni – ir nuo jo nukentėjusieji. 

Pasirašė vekselį – nepadėjo

15min.lt redakcijai žinomi mažiausiai keturių nuo šio asmens nukentėjusių pardavėjų vardai ir pavardės. Trys sutiko papasakoti istorijas, kaip pakliuvo į įtariamojo sukčiaus melagysčių liūną. Visi prisipažino pasitikėję juo, nes P.Bukauskas – žinomas laidų vedėjas.

„Rudenį internete patalpinau skelbimą, jog parduodu „MacBook pro“ kompiuterį. Atsirado pirkėjas, paprašė, kad atvežčiau prekę į „Radiocentrą“ („RC“), nes jis tuo metu dirbo. Teko laukti, kol baigs vesti laidą. Apžiūrėjo, nutarė pirkti. Sutartus 870 eurų pasiūlė sumokėti pavedimu. Paprašiau kaip skolos įrodymą pasirašyti vekselį, kadangi iš karto pinigų sąskaitoje nematysiu. Pasirašėme jį ir išvykau“, – istoriją ėmė pasakoti viena iš nukentėjusiųjų Renata (vardas pakeistas).

Skaitytojų nuotr./Buvusio „Radiocentro“ laidų vedėjo Pauliaus Bukausko pirkimo sandorių įrodymai
Skaitytojų nuotr./Vekselis, pasirašytas buvusio „Radiocentro“ laidų vedėjo Pauliaus Bukausko 

Vėliau prasidėjo merginos raginimai pervesti pinigus. Paulius žadėdavo tai padaryti rytoj ar kitą savaitę. Mergina išvyko į užsienį, tad kurį laiką raginimai liovėsi. Kai grįžusi pinigų sąskaitoje nerado, ėmė ieškoti būdų, kaip susigrąžinti skolą. P.Bukauskas nebereagavo nei į jos žinutes, nei į elektroninius laiškus. Paskutinį kartą jis merginai atrašė lapkričio 20 dieną.

„Naivuolė, pasitikėjau šiuo žmogumi. Juk jis visuomenėje atpažįstamas asmuo. Beliko kreiptis į policiją, kuriai, kiek supratau, jis yra žinomas. O nukentėjusių asmenų – daug. Bendravau pati ne su vienu jų. Turi Paulius ir renginių organizavimo firmą, kuri šiai dienai yra skolinga „Sodrai“, – surinkta informacija apie įtariamą sukčių pasidalijo Renata.

Iki gruodžio 15 dienos P.Bukauskas merginai žalos dar nebuvo atlyginęs. Padedama advokato ji ruošė dokumentus teismui.​

Su policija surengė pasalą

Vilnietis Ramūnas gruodžio 8 dieną P.Bukauskui pardavė 750 eurų įkainotą „iPad Pro“ planšetę. Tariamai pardavė, nes pinigų už ją taip ir negavo. Vyrui buvo parodytas bankinio pavedimo išrašas, kuris vėliau pasirodė esantis suklastotas.

„Su apgaviku susitikau gruodžio 8 dieną „Akropolyje“. Jis mane net pavežė nuo namų į prekybos centrą, kur neva dirba jo draugė, padarysianti internetu pavedimą. Nesu RC klausytojas, tad nežinojau, kas jis toks. Sandorio pabaigoje tik dievagojosi, kad neapgaus manęs ir pasakė, kad visada jį galiu rasti RC studijoje. Dar valandas pasakė, kada tiksliai“, – teigė Ramūnas.

Kitą rytą negavęs pinigų, skelbimų portale jis netikėtai pamatė už 700 eurų pardavinėjamą savo parduotą planšetę. Skelbimo turinys keitėsi: antrojoje versijoje jau buvo paslėpti tiek „iPad“ serijos, tiek kontaktinis telefono numeris. Ramūnas susisiekė su policija.

„Policija padėjo užpildyti pareiškimą ir suvedė su tyrėjais, kurie veikė operatyviai: susitarė su pardavėju dėl mano planšetės pirkimo ir kartu su manimi nuvažiavo į vieną greitojo maisto restoraną. Surengėme pasalą“, – toliau istoriją dėliojo Ramūnas.

Tačiau susitikus paaiškėjo, kad tas pardavėjas – jau ne Paulius, o asmuo, internete nuolat besiskelbiantis, jog brangiai superka „Apple“ produkciją.

Skaitytojo nuotr./Buvusio „Radiocentro“ laidų vedėjo Pauliaus Bukausko pateiktas banko pavedimo išrašas
Skaitytojo nuotr./Buvusio „Radiocentro“ laidų vedėjo Pauliaus Bukausko pateiktas banko pavedimo išrašas

„Tad Paulius dar tą pačią dieną jam pardavė mano „iPad“. Apklausa persikėlė į komisariatą. Jame man parodė įtariamųjų nuotraukas. Tarp jų buvo ir Pauliaus Bukausko atvaizdas: jis stovėjo prie ūgio liniuotės, tad tikrai yra turėjęs reikalų su policininkais.

Dabar žinau tiek, kad mano daiktas yra saugiose rankose. Bandysiu jį atsiimti. Tačiau didelė tikimybė, jog atgausiu tik po teismo sprendimo. Nebijau viešinti šios istorijos, gėda negraužia. Kiti galbūt bijo kvailais pasirodyti“, – tikino nukentėjusysis, pabrėžęs, kad egzistuoja ir daugiau tokių apgautų asmenų.

Ramūnas pateikė policijai įrodymų, jog naujasis pardavėjas žinojo, jog parduoda iš Pauliaus įsigytą vogtą „iPad“, todėl artimiausiu metu tikisi jį atsiimti. P.Bukauskas su juo iki šiol taip ir nesusisiekė. Žalos neatlygino.

Kompiuteris liko pas supirkėją

Trečiojo nukentėjusiojo Mariaus (vardas pakeistas) istorija prasidėjo taip pat. Internete paskelbęs apie parduodamą 890 eurų vertės naujausią „MacBook“, jis iškart sulaukė P.Bukausko skambučio.

„Jis teigė, kad norėtų įsigyti kompiuterį, bet neturi automobilio. Paprašė atvažiuoti iki jo darbo RC. Nuvykau. Apžiūrėjęs prekę, pasakė, kad nori ją pirkti – gali padaryti pavedimą. Atpažinęs laidų vedėją ir juo pasitikėdamas, sutikau. Paulius atspausdino pavedimo kopiją su tos dienos data, laiku, užtvirtino ją savo vardu, pavarde, parašu ir patikino, kad pinigus gausiu. Tačiau kitą dieną jų sąskaitoje neradau“, – pasakojo Marius.

Apžiūrėjęs prekę, pasakė, kad nori ją pirkti – gali padaryti pavedimą. Atpažinęs laidų vedėją ir juo pasitikėdamas, sutikau.

Pasak vaikino, P.Bukauskas vis teisinosi, kad perves pinigus, bet vėliau prisipažino neturintis nei jų, nei mano kompiuterio. Pamatęs savo daiktą viename iš skelbimų portalų, Marius suskubo kreiptis į policiją. Paskambino naujam pardavėjui ir susitarė susitikti netoli policijos nuovados.

„Šiaip ne taip priprašiau pareigūnų, kad ateitų paimti kompiuterio. Paėmus jį, pardavėjas pareiškė, jog jis yra jau jo. Policijos pareigūnai užsirašė duomenis ir atidavė atgal jam mano kompiuterį! Nieko nepešęs, po tokio cirko pagalvojau, kad geriau jau būčiau pats paėmęs savo kompiuterį iš pardavėjo, kuris atstovauja vienai kompiuterių pirkimų-pardavimų kompanijai, o tada jau jam reikėtų įrodinėti, kad kompiuteris – ne mano“, – į keistą situaciją pakliuvęs prisipažino Marius.

Po šio įvykio jau praėjo daugiau nei mėnuo: Marius neatgavo nei kompiuterio, nei pinigų.

„Neturėjau net galimybės pateikti įrodymų – nebuvau pakviestas į apklausą. Juokingiausia, kad kompiuteris dabar ne pas mane, o pas vogtų daiktų supirkėją“, – nusivylęs pabrėžė nukentėjusysis.

Iki gruodžio 15 dienos vaikinas nei pinigų, nei kompiuterio dar nebuvo atgavęs. 

„Radiocentre“ nebedirba

P.Bukauskas laidas „Radiocentre“ vedė nuo šių metų birželio 15 dienos. Darbo sutarties jis nebuvo pasirašęs, veikė pagal individualios veiklos sutartį. „Radiocentro“ programų direktoriaus Donato Bučelio teigimu, problemų su juo įmonė neturėjo, tačiau abipusiu susitarimu darbinius santykius nutraukė lapkričio 12-ąją. Įvardinti tokio sprendimo priežasties „Radiocentro“ atstovas nepanoro.

„Radiocentro“ programų direktoriaus Donato Bučelio teigimu, problemų su juo įmonė neturėjo, tačiau abipusiu susitarimu darbinius santykius nutraukė lapkričio 12-ąją.

Paklaustas, ar žinojo apie šio asmens nusikalstamus veiksmus, D.Bučelis į kalbas taip pat nesileido. Prašė sukonkretinti klausimą.

„Nežinau, ar jis policijai yra žinomas. Apie tai, kad jis perka kompiuterius ir nesusimoka, su Pauliumi nesame kalbėję. Keliate hipotetinį klausimą, o norite tikslaus atsakymo. Su Pauliumi Bukausku aš nesu aptarinėjęs jokios jo ūkinės, komercinės ar kitokios veiklos. Buvusių darbuotojų neapsiimu vertinti“, – patikino D.Bučelis.

Kiek anksčiau atsiliepusi kita „Radiocentro“ darbuotoja teigė, jog P.Bukauskas darbinius santykius nutraukė pats.

Policijai puikiai žinomas

Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius patvirtino, jog P.Bukauskas sostinės policijai yra žinomas. Dėl šio vyro nusikalstamų veikų vien nuo šių metų sausio 1 dienos trijuose skirtinguose Vilniaus komisariatuose pradėti 7 ikiteisminiai tyrimai. Dar trim atvejais buvo priimtas sprendimas, jog besikreipusiųjų pretenzijos turi būti reiškiamos civilinio proceso tvarka.

P.Radvilavičius pateikė keletą pavyzdžių, dėl ko P.Bukauskas yra įtariamas. Pirmiausia jis užsiminė apie naujausią įvykį, kuomet gruodžio 9 dieną už 750 eurų buvo parduota planšetė „iPad pro“, tačiau pinigų pardavėjas iki šiol negavo.

Lapkričio 18 dieną P.Bukauskas susitarė, jog pirks kompiuterį, tačiau suklastojęs bankinio pavedimo išrašą kaip tikrą, sėkmingai apgavo dar vieną pardavėją. 780 eurų pervesti nebuvo.

Lapkričio 17 dieną apgaulės būdu buvo išviliotas „Apple MacBook Pro“ kompiuteris už 2300 eurų. Lapkričio 5 dieną ir vėl jo rankose atsidūrė „Apple“, ir vėl suklastojus pinigų pervedimą.

„Sukčiavimo būdu iš dar vieno asmens pasisavino kompiuterį, išsinuomojo du planšetinius kompiuterius, kurių vertė beveik 4 000 eurų, o pasibaigus nuomos sutarčiai, jų negrąžino. Šiuo atveju jau nukentėjo juridinis asmuo. Iš kito juridinio asmens vėl buvo išsinuomojęs įrangą už 5 000 eurų, tačiau negrąžino“, – nusikalstamas veikas toliau vardijo sostinės policijos Komunikacijos poskyrio specialistas.

Nukentėjusieji, dėl kurių skundų atliekami ikiteisminiai tyrimai, pareiškė, kad patyrė turtinę žalą, kuri, skaičiuojant bendrai – 12 570 eurų.  

Pateikė išpažintį

Pats įtariamasis P.Bukauskas į 15min.lt žurnalistės skambučius neatsiliepė, tik atsakė į laišką, prašydamas palaukti jo istorijos versijos keletą dienų.

„Mielai viską papasakosiu. Istorija tikrai bus labai įdomi, tačiau pakomentuoti galėsiu tik kitą savaitę. Reikia labai gerai pasiruošti šiai išpažinčiai morališkai. Kodėl nepradėjus nuo Jūsų?“, – elektroniniu laišku žurnalistę informavo P.Bukauskas.

Po keleto dienų 15min.lt pasiekė jo išpažinties laiškas. Vyras guodėsi pakliuvęs į nepavydėtiną situaciją. Prisipažino viską praradęs lošdamas azartinius žaidimus. 

„Prieš daugiau nei metus tapau kompulsyviu lošėju, t.y., visa galva pasinėriau į azartinius lošimus. Kaip nutinka beveik visiems, priklausomybe sergantiems asmenims, aš taip pat dėl lošimo paaukojau savo šeimą, darbą, reputaciją. Žinoma, palaipsniui klimpau į milžiniškas skolas. Skolinausi ir iš prasta reputacija pagarsėjusių asmenų, kurie vėliau pradėjo iš manęs nešvariais būdais reikalauti pinigų su dideliais procentais.

Kaip nutinka beveik visiems, priklausomybe sergantiems asmenims, aš taip pat dėl lošimo paaukojau savo šeimą, darbą, reputaciją.

Prasidėjo grasinimai man, mano draugams, šeimai. Buvo ir tokių atvejų, kai bijojau išeiti į gatvę, nes mane, tikrąja to žodžio prasme, medžiojo. Kreipiausi daugybę kartų į teisėsaugą, tačiau jie negalėjo man paskirti asmens sargybinio, tad teko prasimanyti pinigų.

Jau kurį laiką labai sunkiai kapstausi iš susidariusios situacijos, intensyviai gydausi specialioje lošėjų programoje, reguliariai lankausi pas psichologus ir psichoterapeutus. Bandau nugalėti savo priklausomybę“, – laišką pradėjo P.Bukauskas.

Teigia ne vienam atlyginęs žalą

Vyras teigė apgavęs ne septynis, o keturis žmones. Vienas iš sunkiausių dalykų dabar jam – atsilyginti tiems, kurie dėl jo neadekvačių veiksmų vienaip ar kitaip nukentėjo. 

„Patikėkite, jau ilgą laiką išgyvenu tikrą košmarą. Aš nuo to nebėgu ir labai stengiuosi. Ne vienam jau atlyginta visa padaryta žala, o mergina, su kuria pasirašėme vekselį, ne tik atgavo jai priklausantį kompiuterį, tačiau už patirtą stresą jai buvo sumokėti 300 eurų.

Nesu sukčius, kuris iš to gyvena, nesu žmogus, kuris piktybiškai kenkia aplinkiniams. 

Nesu sukčius, kuris iš to gyvena, nesu žmogus, kuris piktybiškai kenkia aplinkiniams. Esu rimta priklausomybės liga sergantis kompulsyvus lošėjas, tačiau dedu visas pastangas, kad ištaisyčiau padarytą žalą kitiems ir pats išsigelbėčiau iš baisios situacijos.

Buvo net toks momentas, kai dėl nestabilios būsenos psichoterapeutas reikalavo mane kuriam laikui izoliuoti krizių centre, mat aplink vykę įvykiai sukėlė labai daug streso ir pradėjau galvoti apie labai nenormalius sprendimo būdus – kenkimą savo sveikatai“, – laiške rašė P.Bukauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min