Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs Seimo narys Linas Karalius nuteistas už sukčiavimą bei dokumentų klastojimą

Linas Karalius
Tomo Lukšio/BFL nuotr. / Linas Karalius
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas supaprastinto proceso tvarka priėmė baudžiamąjį įsakymą byloje, kurioje buvęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Linas Karalius pripažintas kaltu dėl netikrų dokumentų pagaminimo, jų panaudojimo ir svetimo turto įgijimo apgaule.

Tyrimas šioje baudžiamojoje byloje buvo pradėtas kilus įtarimams, kad valstybės biudžeto lėšos buvo panaudotos neteisėtai, dėl to Lietuvos Respublikos SAM ministras kreipėsi į prokuratūrą. Įtarimai pasitvirtino ir teismas juos pripažino įrodytais.

Ši nusikalstama veika buvo išaiškinta Vilniaus apskrities VPK Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnams atliekant daugybę proceso veiksmų: atliktos rašysenos ekspertizės, ištirti juridinių asmenų ūkinės finansinės veiklos dokumentai, išanalizavus banko sąskaitų pinigų judėjimą paaiškėjo pinigų gryninimo aplinkybės, operatyvinėmis paieškos priemonėmis buvo surasti ir nustatyti su nusikalstama veika susiję asmenys, kurių vardu buvo pasinaudota pridengiant sukčiavimo mechanizmą.
 
Teismo nuosprendyje konstatuota, kad tuo metu Seimo nariu buvęs L.Karalius kreipėsi į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministeriją savo motinos Irenos Mažeikienės vadovaujamos VšĮ „Gyvenimas džiaugsme“ vardu. Žinodamas, kad realiai jokio projekto VšĮ „Gyvenimas džiaugsme“ neorganizuos, o Sveikatos apsaugos ministerijos lėšos, skirtos tariamo jaunimo fizinio aktyvumo skatinimo projekto „Sniego parkas“ daliniam finansavimui, ir pervestos į VšĮ „Gyvenimas džiaugsme“ sąskaitą, jokiam projektui finansuoti panaudotos nebus, tuometinis Seimo narys šios viešosios įstaigos vardu pagamino netikrus dokumentus, susijusius su projekto „Sniego parkas“ organizavimu ir vykdymu bei juos pateikė ministerijai. Sveikatos apsaugos ministerija L.Karaliaus suklaidinta pateiktų dokumentų, skyrė 20 000 Lt jaunimo fizinio aktyvumo skatinimo programos „Sniego parkas“ daliniam finansavimui ir šiuos pinigus pervedė į VšĮ banko sąskaitą. Tą pačią dieną pinigai buvo išgryninti.

L.Karalius prisipažino padaręs nusikalstamas veikas, dėl savo veiksmų apgailestavo ir įsipareigojo atlyginti visą padarytą žalą. Teismas už įvykdytas nusikalstamas veikas jam paskyrė 10 400 Lt (80 MGL) dydžio baudą. Taip pat teismas patenkino Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos civilinį ieškinį ir iš L.Karaliaus ministerijos naudai priteisė 20 000 Lt turtinei žalai atlyginti

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min