TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs Šiaulių mokesčių inspekcijos vadovas lieka nuteistas už kyšio davimą

Evaldas Vaineikis
Etaplius.lt nuotr. / Evaldas Vaineikis
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė už kyšio davimą prokurorui nuteisto buvusio Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko Evaldo Vaineikio kasacinį skundą. Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama, teismas paliko galioti ankstesniais nuosprendžiais E.Vaineikiui skirtą 8 tūkst. 840 litų baudą.

Nutartyje Aukščiausiasis Teismas pažymėjo, kad jis tikrina bylą tik teisės taikymo aspektu – skundžiamų teismų sprendimų teisėtumą, remdamasis juose nustatytomis veikos aplinkybėmis, pats iš naujo įrodymų nevertina ir bylos aplinkybių nenustatinėja.

„Kasacinio skundo teiginiai, kuriais nesutinkama su teismų atliktu įrodymų vertinimu, ginčijamas atskirų liudytojų parodymų patikimumas, nesutinkama su nustatytomis bylos aplinkybėmis, nėra bylos nagrinėjimo kasacine tvarka dalykas“, –  paskelbė Aukščiausiasis Teismas.

Pernai birželį E.Vaineikis buvo atleistas iš Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pareigų, kai darbovietė gavo įsiteisėjusį Panevėžio apygardos teismo nuosprendį.

Gavus teismo verdiktą, įvertinta, kad baudžiamąjį nusižengimą padaręs E.Vaineikis neatitinka nepriekaištingos reputacijos reikalavimų ir dėl to negali toliau eiti valstybės tarnautojo pareigų.
Valstybės tarnybos įstatymas numato, kad asmuo negali būti laikomas nepriekaištingos reputacijos ir eiti valstybės tarnautojo pareigas, jeigu jis įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio baudžiamojo nusižengimo padarymo.

Kelmės rajono apylinkės teismas E.Vaineikį pripažino kaltu dėl bandymo papirkti ir piktnaudžiavimo. Apskundus minėtą sprendimą, Panevėžio apygardos teismas iš dalies patenkino E.Vaineikio apeliaciją ir panaikino kaltinimus piktnaudžiavimu, bet pripažino jį kaltu dėl bandymo papirkti prokurorą.

E.Vaineikis buvo sulaikytas 2011 metų lapkričio 9 dieną darbo vietoje ir netrukus nušalintas nuo pareigų. Prokurorai tvirtino, kad mokesčių inspekcijos vadovas bandė papirkti vienos bendrovės bylą tiriantį prokurorą Ernestą Armalą – jam į kabinetą atnešė 100 litų kainuojantį butelį konjako ir 14 litų vertės raudonųjų ikrų skardinę.

Prokuroras E.Armalas teismui pasakojo, kad E.Vaineikis buvo atėjęs į jo kabinetą, prieš tai jam paskambinęs telefonu. Liudytojo teigimu, svečias įteikė popierinį paketą. Kai prokuroras pareiškė, jog negeria alkoholio, Mokesčių inspekcijos vadovas numojo ranka ir išėjo. Prokuroras teigė netrukus po įvykio surašęs tarnybinį pranešimą apie įvykį ir jį pateikęs Šiaulių apygardos vyriausiajam prokurorui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min