Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 gruodžio 30d. 10:04

Buvęs „Siaurojo geležinkelio klubo“ vadovas apkaltintas 200 tūkst. eurų pasisavinimu

Anykščių siaurasis geležinkelis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija: siaurasis geležinkelis

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame kaltinimai dėl finansinių pažeidimų pareikšti buvusiam „Siaurojo geležinkelio klubo“ vadovui Vismantui Užalinskui. Įtariama, kad kaltinamasis pasisavino įstaigai priklausantį turtą – daugiau nei 200 tūkst. eurų, o valstybei nebuvo sumokėta beveik 13 tūkst. eurų mokesčių.

„Siaurojo geležinkelio klubo“ direktoriaus pareigas V.Užalinskas užėmė 2009–2014 metais. Vėliau įstaigai oficialiai vadovavo kiti asmenys, tačiau faktiniu vadovu toliau liko ir klubo ūkinę komercinę veiklą kontroliavo bei vykdė V.Užalinskas.

Tyrimo metu buvo tirta „Siaurojo geležinkelio klubo“ 2012–2018 metų ūkinė komercinė veikla.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, minėtu laikotarpiu V.Užalinskas galimai tyčia apgaulingai ir aplaidžiai tvarkė įstaigos buhalterinę apskaitą, pateikė neteisingus duomenis apie pajamas, pelną ir turtą, klastojo dokumentus. Manoma, kad tokiu būdu į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta 12 tūkst. 735 eurai mokesčių.

Tyrėjų surinkti duomenys taip pat leidžia pagrįstai įtarti, kad V.Užalinskas, turėdamas savo žinioje grynuosius įstaigos pinigus, taip turėdamas teisę priimti sprendimus šio juridinio asmens vardu bei kontroliuoti jo veiklą, pasisavino savo žinioje buvusį didelės vertės svetimą, „Siaurojo geležinkelio klubo“ turtą – 208 tūkst. eurų.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro K.Greiciūno, policijos pareigūnams tiriant šešių metų „Siaurojo geležinkelio klubo“ veiklos laikotarpį, buvo atlikti sudėtingi ir ilgai trunkantys specialistų tyrimai, kruopščiai patikrinta daugybė klubo ūkinės komercinės veiklos dokumentų. Bylos medžiagą sudaro 9 tomai.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Kęstutis Greiciūnas.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min