Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 26d. 14:17

Buvęs ŠRATC vadovas Raimundas Jakutis – pergalė dėl tūkstančių ir nežinia dėl milijonų

Raimundas Jakutis
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Raimundas Jakutis

Šiaulių apylinkės teismas trečiadienį paskelbė išteisinamąjį nuosprendį buvusiam VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ (ŠRATC) direktoriui, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariui, 56-erių Raimundui Jakučiui. Šiuo metu jis Šiaulių apygardos teisme yra teisiamas byloje, kurioje skaičiuojami milijonai litų.

Teismas aiškinosi, ar R.Jakutis, būdamas ŠRATC direktoriumi, Aukštrakių sąvartyno teritorijoje sumontuotus kelio užtvarus įsigijo apeidamas Viešųjų pirkimų ir Buhalterinės apskaitos įstatymus.

R.Jakutis teisme paaiškino, kad UAB „Algoritmų sistemos“  už savo pinigus Aukštrakių sąvartyne pasiūlė pastatyti užtvarus.

Kaltinimo akte nurodyta, kad R.Jakutis ŠRATC buhalterijai nepateikė su minimų prekių ir paslaugų įsigijimu susijusių dokumentų.

Buvo nustatyta, kad  2011 metų balandžio mėnesį UAB „Algoritmų sistemos“ pasirašė sutartį su UAB „Devaloka“ dėl paslaugų suteikimo už 32 000 Lt, taip pat sudarė sutartį su UAB „Autepra“.

Šioms įmonėms bendradarbiaujant, ŠRATC teritorijoje buvo pastatyti užtvarai, tačiau atsiskaitymai vyko tik tarp minėtų įmonių. UAB „Algoritmų sistemos“ už prekių ŠRATC perdavimą bei darbų atlikimą UAB „Devaloka“ pervedė 38 723,21 Lt. 

R.Jakutis kaltu neprisipažino. Teisme jis paaiškino, kad UAB „Algoritmų sistemos“  už savo pinigus Aukštrakių sąvartyne pasiūlė pastatyti užtvarus. Jis sutiko, nes ŠRATC skolos tuomet siekė 4 milijonus litų.

Buvo sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti ŠRATC organizuotą konkursą, kurio vertė – apie 18 milijonų litų.

Buvęs ŠRATC vadovavas šiuo metu labiau klimpsta kitoje byloje, kurioje skaičiuojami milijonai litų. Teismas aiškinasi, ar R.Jakutis tinkamai atliko savo pareigas.

Nustatyta, kad neteisėtai buvo vykdomas cheminių medžiagų ir tam tikrų valymo įrenginių viešasis pirkimas, kurio vertė siekė beveik 600 tūkst. litų.

STT pareigūnai nustatė, kad vienai įmonei buvo sudarytos išskirtinės sąlygos laimėti ŠRATC organizuotą viešąjį konkursą dėl Radviliškio rajono savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo. Šio konkurso vertė – apie 18 milijonų litų.

Nukrito kairės pusės ratas. Buvo atsukti visi tvirtinimo varžtai. 

Prieš metus R.Jakutis įsivėlė į dar vieną teisminį ginčą su savo bičiuliu, buvusiu Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku Vidmantu Komu.

R.Jakutis apkaltino jį grasinimu sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą. Jis pareiškė, kad iš V.Komo telefono gavo grasinamo pobūdžio žinutę.

Praėjus trims dienoms po grąsinimo, rugsėjo 26-ąją, R.Jakučio teigimu, jam važiuojant automobiliu „Nissan Terrano“, nukrito kairės pusės ratas. Buvo atsukti visi tvirtinimo varžtai. Tai jį paskatino kreipti į teisėsaugą.

V.Komas tuo metu taip pat dirbo ŠRATC. Nušalinus R.Jakutį iš pareigų, V.Komas buvo paskirtas lai­ki­nu va­do­vu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min