Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs teisėjas Ryšardas Skirtunas į kalėjimą nesės ir mokės „tik“ 97 500 litų baudą

Teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Teisme
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė, kad buvęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas Ryšardas Skirtunas turės sumokėti ne 1 000 (130 tūkst. Lt), o 750 MGL (97,5 tūkst. Lt) baudą. Tokį sprendimą teismas priėmė nusprendęs, kad pirmosios instancijos teismas teisingai kvalifikavo buvusio teisėjo nusikaltimus, teisingai parinko bausmės rūšį ir dydį, bet neteisingai subendrino paskirtas bausmes, todėl galutinės baudos dydis buvo pakoreguotas.

Teismas, atsakydamas į prokuroro apeliaciniame skunde pareikštą prašymą paskirti R. Skirtunui realią laisvės atėmimo bausmę, pasisakė, kad bauda yra pakankama tiek bendrajai, tiek specialiajai prevencijai (sulaikyti asmenį nuo nusikalstamų veikų darymo; paveikti bausmę atlikusius asmenis, kad jie laikytųsi įstatymų ir vėl nenusikalstų), tiek apriboti nuteistajam asmeniui galimybę daryti naujas nusikalstamas veikas, tiek užtikrinti teisingumo principo įgyvendinimą. 

Tuo pačiu nuosprendžiu Apeliacinio teismo teisėjų kolegija išteisino Laimoną Jurgelevičių dėl prekybos poveikiu teisėjui. Apeliacinio teismo kolegijos nuomone, byloje neįrodyta, kad L.Jurgelevičius tiesiogiai ar per advokatą būtų pažadėjęs, sutikęs duoti ar davęs R. Skirtunui 2 tūkst. Lt kyšį, kad šis paveiktų Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininką, kad šis paskirtų L. Jurgelevičiaus bylą nagrinėti R. Skirtunui. Iš byloje esančios medžiagos aišku, kad tartis su skyriaus pirmininku iniciatyvą parodė pats R. Skirtunas, o ne to jo prašė L. Jurgelevičius. Byloje esantys duomenys rodo, kad L. Jurgelevičiui buvo svarbu, kad byla patektų pas R. Skirtuną, o kokiu būdu tai bus padaryta, jam nebuvo svarbu. 

Dėl taip pat neteisingai subendrintų bausmių L. Jurgelevičiui teks atlikti ne 4 m. 3 mėn. laisvės atėmimo bausmę, bet kalėti 4 metus – 3 mėnesiais mažiau. 

Primenama, kad Kauno apygardos teismo 2014 m. kovo 24 d. nuosprendžiu R. Skirtunas nuteistas už kyšio paėmimą ir prekybą poveikiu, o L. Jurgelevičius – už prekybą poveikiu ir teisėjo papirkimą.

Apeliaciniame skunde Vilniaus apygardos prokuroras prašė R. Skirtunui skirti laisvės atėmimą 3 m. ir 1 mėn. R. Skirtuno gynėjas prašė perkvalifikuoti buvusio teisėjo veiką ir paskirti jam gerokai švelnesnę 100 MGL dydžio baudą. L. Jurgelevičiaus gynėjas prašė išteisinti jo ginamąjį dėl prekybos poveikiu advokatui ir teisėjui bei paskriti su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę. Gynėjų skundai iš dalies buvo patenkinti, o prokuroro – atmestas, pažymima Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Kristinos Petrošienės antradienį paviešintame pranešime.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis (bylos Nr. 1A-451/2014) dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Komentarai

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min