Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs „Vilniaus brigados“ narys Achremovas vis dėlto nepaleidžiamas į laisvę

Prokurorė L.Fedotovą reikalavo žudiką tebekalinti, o advokatas G.Petukauskas ragino paleisti.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Prokurorė L.Fedotova reikalavo žudiką tebekalinti, o advokatas G.Petukauskas ragino paleisti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas patenkino prokuratūros skundą, kuriuo reikalauta žurnalisto Vito Lingio žudiko neišleisti iš pataisos namų pirma laiko.

Buvęs „Vilniaus brigados“ narys 45 metų Igoris Achremovas, nuteistas už „Respublikos“ žurnalisto V.Lingio nužudymą, bent jau kol kas negalės gyventi laisvėje.

Tokį verdiktą ketvirtadienio ankstų rytą paskelbė Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija, kurią sudaro Arūnas Kisielius (pranešėjas), Teresėlė Kazlauskienė ir Audronė Kartanienė.

Teisėjų kolegijai reikšmingas pasirodė faktas, kad I.Achremovas pirmiausia buvo nuteistas mirties bausme. Jei dabar jis būtų pirma laiko paleistas, anot teisėjų, nebūtų realizuota bausmės paskirtis, liktų neįgyvendintas teisingumo principas. Teisėjai pabrėžė, kad I.Achremovas yra nuteistas už tris visuomenei itin pavojingus tyčinius nusikaltimus: nužudymą sunkinančiomis aplinkybėmis, dalyvavimą nusikalstamo susivienijimo veikloje, disponavimą ginklais.

Kaip rašė 15min.lt, I.Achremovas, nelaisvėje pastaruoju metu elgėsi pavyzdingai, todėl Vilniaus 3-iasis apylinkės teismas realizavo įstatymų numatytą galimybę paleisti nuteistąjį. Tokia teisė įgijama, kai nusikaltęs asmuo praleidžia už spygliuotų vielų daugiau nei pusę skirtos bausmės termino.

I.Achremovas nuteistas 25 metams nelaisvės, o kali jau daugiau nei 16 metų.

Apeliavo į artimųjų jausmus

Apylinkės teismo nutarčiai iš pradžių neprieštaravo ir bylą kuruojanti prokurorė Danutė Kisinienė, neradusi motyvų ir toliau laikyti buvusį žudiką nelaisvėje. Tačiau laikinojo generalinio prokuroro Raimondo Petrausko vieši pareiškimai privertė pareigūnę persigalvoti.

Apeliacinės instancijos teisme kita prokurorė Larisa Fedotova pažėrė argumentų, kodėl I.Achremovas neturi išeiti. L.Fedotova prisimininė apie „Vilniaus brigados“ siautėjimą, apeliavo į užgautus nužudytojo artimųjų jausmus, pabrėžė, kad bausmė nuteistajam jau ne sykį švelninta.

Savo ruožtu advokatas Gintaras Petukauskas siūlė suprasti, kad už grotų reikia laikyti ne tą žmogų, kurį galima ten laikyti, o tą, kurio negalima ten nelaikyti.

Teigė, kad pasiruošęs išeiti į laisvę

Teisėjams jau penktą sykį buvo pateikta nepriekaištinga šio nuteistojo charakteristika. I.Achremovas buvo girtas ir už tai, kad yra savikritiškas, pripažįsta klaidas ir sugeba iš jų pasimokyti. Už grotų jis dirba, mokosi, dalyvauja socialiniuose projektuose.

Buvo pateikti faktai, kad per 16 metų, praleistų už grotų, buvęs „Vilniaus brigados“ narys tik sykį pasielgė nedrausmingai, tačiau ir tąsyk dėl pažeidimo menkareikšmiškumo nebuvo baudžiamas. Taip pat teigta, kad I.Achremovas puoselėja asmeninius ryšius su artimaisiais. Tiesa, šį aspektą kiek aptemdė šįmet vykusios jo skyrybos. Tačiau pabrėžiama, kad buvusi žmona sudaro galimybę nuteistajam kartais pamatyti sūnų.

Taip pat pabrėžiama, kad I.Achremovui už grotų yra nepriimtini blogieji kalėjimo papročiai, jis ne sykį nepasidavė kitų nuteistųjų provokacijoms. Pavyzdžiui, niekada nepuldavo aiškintis, kai žiemą jį apmėtydavo sniegu.

Specialistai teismui pateiktoje medžiagoje buvusį „Vilniaus brigados“ narį apibūdino kaip geros emocinės pusiausvyros asmenybę. Konstatuota, kad I.Achremovas yra visiškai pasirengęs išeiti į laisvę ir įsilieti į visuomenę. Be to, jo paleidimas iš pataisos namų nereikštų atleidimo nuo bausmės, o tik jos vykdymą ne tokiomis radikaliomis priemonėmis.

Šiandieninė Vilniaus apygardos teismo teisėjų nutartis yra neskundžiama, kitą sykį I.Achremovas galės prašytis į laisvę tik po pusės metų. 

Temos Nužudymas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min