Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 23d. 15:25

Buvusį draugą nebūtų smurtu apkaltinusi klaipėdietė turės mokėti baudą

Kumštis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Kumštis

Klaipėdos miesto apylinkės teismas, patvirtinęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokurorės kaltinimus baudžiamojoje byloje dėl melagingo įskundimo, 27-erių klaipėdietei teismo baudžiamuoju įsakymu paskyrė 1300 Lt piniginę baudą.

Nė karto neteista R. P. nuteista už tai, kad keršydama savo buvusiam draugui dėl to,  kad jis ją paliko, melagingai jį įskundė policijai. 

Kovo 7 d. į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariatą kreipėsi R. P., pranešdama, jog kovo  3 d. ją sumušė R.Č.  Vyras, pasak pareiškėjos, jai dar prigrasinęs niekam apie  sumušimą neprasitarti, kitaip ją užmušiąs.  Būdama įspėta dėl atsakomybės už melagingą įskundimą bei melagingų parodymų davimą, jauna moteris tai pakartojo ir  tyrėjai tikslinant pareiškime nurodytas aplinkybes, ir apklausta kaip liudytoja jau  R. Č. atžvilgiu pradėto tyrimo metu. 

Policijos pareigūnams ėmus aiškintis moters sumušimo aplinkybes, paaiškėjo, kad būdama apsvaigusi nuo alkoholio, ji kovo 3 d. gatvėje paslydo ir išsinarino koją. Po kelių dienų, kai jos draugas liepė jai išsikraustyti iš jo namų, moteris supyko  ir  nusprendė jam atkeršyti, parašydama pareiškimą policijai apie tariamą jos sumušimą.

„Pastaruoju metu stebime tendenciją, kad kai kurios galimai vyrų vienaip ar kitaip įskaudintos moterys ima manipuliuoti mūsų šalyje aktyviai taikomu Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymu ir konflikto metu, net nesant smurto požymių,  juos išgalvoja, kad tariamas smurtautojas būtų sulaikytas policijos pareigūnų. Taip  galbūt pareiškėjos siekia įbauginti savo vyrus, partnerius ar net jiems atkeršyti, tačiau nesusimąsto, kad už melagingą įskundimą jos pačios gali būti patrauktos baudžiamojoj atsakomybėn, kaip atsitiko ir šiuo atveju“, – sakė bylą dėl melagingo  įskundimo supaprastinto proceso tvarka – teismo  baudžiamuoju įsakymu – baigusi Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės  prokurorė Kristina Blinstrubienė.

Artimiausiu metu dar viena panaši „keršto vyrui“ byla dėl melagingo įskundimo turėtų  pasiekti teismą supaprastinto proceso tvarka. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min